Odkurzacz na wodę Rainbow – Jaki wybrać?

0
3293

Planujesz kupić odkurzacz? Jeżeli tak to powinieneś wiedzieć na co zwracać uwagę wybierając konkretny model odkurzacza. Czynników, które mają wpływ na wybór odkurzacza jest bardzo wiele. Przede wszystkim zanim wybierze się konkretny model warto określić w jakim środowisku będzie pracował konkretny odkurzacz: parkiet, dywany, wykładziny czy też inne elementy.

Na rynku znajduje się bardzo wiele różnych modeli odkurzaczy i dlatego też bez większego problemu każdy znajdzie ten model dla siebie. Jaki odkurzacz warto wybrać: bezprzewodowy, pionowy, odkurzacz na wodę rainbow, bezprzewodowy czy też inny? Warto poznać najważniejsze informacje związane z tym tematem i wybrać odpowiedni model, który będzie spełniał pokładane w nim oczekiwania.

Rodzaje odkurzaczy

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów odkurzaczy. Do najbardziej popularnych oczywiście zaliczają się odkurzacze bezworkowe i workowe jednak to nie jedyne rodzaje odkurzaczy, które można znaleźć na rynku. Warto więc zaznajomić się ze wszystkimi rodzajami odkurzaczy, które znajdują się na rynku:
– odkurzacze workowe – standardowy rodzaj odkurzaczy, który zbiera nieczystości do worków wykonanych z płótna bądź też papieru.
– odkurzacze bezworkowe – odkurzacz tego rodzaju nie posiada worka a inaczej nazywany jest cyklonowym. Zanieczyszczenia zbierane są w plastikowym pojemniku, z którego wysypuje się wprost do śmieci.
odkurzacze na wodę rainbow – są to odkurzacze, które do gromadzenia nieczystości wykorzystują specjalne filtry wodne.
– odkurzacze piorące – odkurzacze tego rodzaju nie tylko są w stanie odkurzyć, ale także są w stanie zebrać rozlane płyny i wiele więcej
– odkurzacze pionowe – występują w dwóch wariantach przewodowych jak i bezprzewodowym
– odkurzacze ręczne – odkurzacze tego rodzaju bez problemów dotrą nawet w najtrudniejsze miejsca

Odkurzacz workowy czy też bezworkowy
Na rynku najwięcej odkurzaczy to odkurzacze workowe i bezworkowe. Odkurzacze bezworkowe są najtańsze w utrzymaniu, ponieważ nie ma konieczności płacenia za worki. Niestety problem pojawia się wtenczas gdy trzeba opróżnić pojemnik, ponieważ potrzeba odrobiny wprawy przy jego opróżnianiu.

Jeśli chodzi odkurzacze workowe przechowują nieczystości w workach i są lepszym pomysłem dla alergików ponieważ przy opróżnianiu nie ma się kontaktu z nieczystościami. Dodatkowo trzeba pamiętać, że siła ssania spada wraz ze wzrostem poziomu zapełnienia worka.

Odkurzacz piorący

Odkurzacze piorące czy też odkurzacz na wodę rainbow są bardzo skuteczne, ponieważ posiadają bardzo szerokie możliwości pracy. Odkurzacz tego rodzaju wyposażony jest w zbiornik na detergent oraz na wodę. Taka woda nanoszona jest na dywan, a potem następuje odessanie nadmiaru wody z dywanu. Jest to naprawdę bardzo skuteczny sposób na wypranie dywanu pozwalający na pozbycie się wszelkich nieczystości z niego.

Moc odkurzacza

Jednym z najważniejszych parametrów każdego odkurzacza jest jego moc. Wyrażona jest ona w watach. Odkurzacze akumulatorowe mają najniższą moc, która raczej wystarcza tylko do posprzątania samochodu. W przypadku urządzeń, które mają dać sobie radę ze sprzątaniem parkietów powinny mieć co najmniej 650W natomiast jeśli odkurzacz ma dać sobie radę z posprzątaniem dywanów powinien charakteryzować się co najmniej 800W. Warto także zainwestować w odkurzacz posiadający turboszczotkę, która pozwoli lepiej posprzątać dywany z długim włosem.

Rodzaje filtrów do odkurzacza

W odkurzaczach stosuje się wiele różnych rodzajów filtrów. Zadaniem filtrów jest zatrzymanie kurzu wewnątrz odkurzacza. Na rynku można wyróżnić wiele rodzajów filtrów:
– mikrofiltr – jest to cienka warstwa włókniny, która zapewnia podstawową ochronę przed kurzem
– filtr HEPA – jest to filtr, który zapewnia najwyższy poziom ochrony. Im wyższa cyfra w przypadku filtru HEPA tym wyższy poziom ochrony. Najwyższy poziom ochrony dają filtry Hepa H13.
– filtr wodny – nieczystości gromadzone są w specjalnym pojemniku z wodą.

Innymi cechami, które powinny mieć wpływ na wybór odkurzacza są rodzaje nasadek i szczotek, w jakie wyposażone jest konkretny odkurzacz oraz funkcje w jakie wyposażony jest odkurzacz.