Żaluzje drewniane dla miłośników domowego ciepła

0
2681
Żaluzje drewniane dla miłośników domowego ciepła

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w bloku, czy w domu wolnostojącym, w mieście czy na wsi, cenimy sobie prywatność. Istnieje wiele form osłonięcia okien przed wścibskimi spojrzeniami, a żaluzje są jednym z tych praktyczniejszych, trwałych, łatwych w montażu, utrzymaniu w czystości i obsłudze oraz przede wszystkim estetycznych. Szczególnym ich rodzajem są te wykonane z drewna, cechujące się eleganckim wyglądem oraz niezwykłą wytrzymałością.

Czym wyróżniają się żaluzje drewniane?

Żaluzje wykonane z różnego rodzaju drewna, często również egzotycznego, można zakupić w uniwersalnych rozmiarach lub zamawiać indywidualnie pod wymiar okien. Klienci mają do wyboru opcję w pionie lub w poziomie, z drabinką klasyczną lub tasiemkową oraz w kilku dostępnych szerokościach lamel. Materiał, jakim jest drewno wprowadza do wnętrza niezwykłe ciepło i styl. Wbrew pozorom, żaluzje drewniane są bardzo praktyczne. Nadają się zarówno do nowoczesnych przestrzeni, zwłaszcza w lśniącym wykończeniu, jak i do wnętrz w stylu tradycyjnym i rustykalnym. Doskonale odnajdują się w sypialni, salonie, jadalni, a nawet w kuchni. Drewno, z którego są wykonane jest niezwykle trwałym materiałem, nie wgniata się ani nie łamie. Należy przy tym pamiętać, że wymaga odpowiedniej konserwacji i czyszczenia. Zadbane żaluzje drewniane posłużą użytkownikowi przez wiele lat, będą niezawodne i zapewnią mieszkaniu niepowtarzalny, elegancki charakter. Zwłaszcza, gdy zakupimy je u renomowanego, dbającego o jakość dystrybutora, np. w firmie Winrol – https://www.winrol.com.pl/zaluzje-drewniane/.

Kiedy i dlaczego warto zdecydować się na żaluzje drewniane?

Tak elegancki rodzaj żaluzji idealnie nadaje się do budynków firmowych oraz mieszkań prywatnych. Zasłony i rolety nie są dobrym rozwiązaniem w przypadku biur głównie dlatego, że trudno jest utrzymać je w pierwotnym stanie i nie są wystarczająco stylowe do profesjonalnych gabinetów. Dodatkowo, drewno jest materiałem stosunkowo cięższym niż plastik i tkaniny, dzięki czemu wykonane z niego żaluzje nie łomoczą pod wpływem ruchu powietrza, lecz pozostają stabilnie na swoim miejscu. Z kolei w domach doskonale wpisują się do każdego pomieszczenia ze względu na to, że idealnie komponują się z innymi elementami stolarki i wnoszą do środka szczególny rodzaj przytulności. Ponadto, żaluzje drewniane pomagają optycznie powiększyć pomieszczenie i odpowiednio wyregulować ilość światła, nawet gdy osłaniają bardzo małe lub bardzo duże okna. Oprócz swojej funkcjonalności, mogą stanowić także doskonały element wykończenia wnętrza. Dostępne są zazwyczaj w wielu kolorach, zarówno naturalnego, jasnego oraz ciemnego drewna, jak i uniwersalnej bieli. Dzięki różnorodności barw można bez trudu dopasować je do pomieszczenia i uczynić z nich praktyczną, stylową dekorację.

żaluzje drewniane

Poszukując produktu, który zapewni nam subtelną dyskrecję, najlepiej jest skłonić się ku żaluzjom drewnianym. To ekologiczne, eleganckie i modernistyczne rozwiązanie pozwala nie tylko odpowiednio wyregulować naświetlenie pomieszczenia oraz jego temperaturę, ale także w kreatywny sposób ozdobić wnętrze, oszczędzając przy tym dużo przestrzeni.

Opracowanie: Alicja Błysk