Proszki do prania dla dzieci dbają nie tylko czystość, ale też o zdrowie niemowlaków!

0
728
proszki do prania dla dzieci

Każdy rodzic chce dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze. Dlatego, gdy na świecie pojawia się nasz potomek, kupujemy dla niego wysokiej jakości łóżeczko, fotelik samochodowy, wózek oraz bawełniane ubranka. O te ostatnie musimy jednak szczególnie dbać. Ryzyko alergii w dzisiejszym świecie jest bardzo dobrze i właśnie z tą myślą powstały specjalne proszki do prania dla dzieci. Poniżej podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając produkt do prania niemowlęcych ubranek.

Jaki proszek do prania dla dzieci kupić?

Skóra małych dzieci jest niezwykle delikatna, dlatego musimy o nią szczególnie dbać. Dlatego stosujemy delikatne kosmetyki do jej pielęgnacji. Tak samo powinno być z proszkiem do prania. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić dokładnie jego skład. Proszki do prania dla dzieci nie mogą zawierać barwników, fosforanów, alergenów, enzymów oraz optycznych wybielaczy. Najlepsze produkty do prania niemowlęcych ubranek posiadają atesty i są rekomendowane przez Instytut Matki i Dziecka.

W przypadku, gdy prowadzimy ekologiczny tryb życia, możemy wyprać ubranka naszej pociechy w płatkach mydlanych. Metoda ta stała się w ostatnich latach bardzo popularna, gdyż płatki te są bardzo delikatne i nie podrażniają skóry małych dzieci. Inną opcją jest wybór ekologicznego produktu do prania niemowlęcych ubrań.

Jak prać dziecięce ubranka?

Zarówno bielizna niemowlęca, jak i ubranka powinny być prane przez nas z zastosowaniem odpowiednich preparatów, jakimi są proszki do prania dla dzieci. Oprócz tego duże znaczenie ma temperatura wody, w jakiej je pierzemy. Powinna ona wynosić minimum 60° C. Tak wysoka temperatura podczas prania zabija wszelkie roztocza i bakterie, które mogą znajdować się na materiale. Ponadto powinniśmy wybrać program, który zapewnia co najmniej jedno dodatkowe płukanie. Pozwoli on na dokładne wypłukanie proszku do prania dla dzieci z ubrań.

W przypadku, gdy body, pielucha, kocyk lub inna rzecz uległy mocnemu zabrudzeniu, nie stosujemy odplamiaczy ani innych tym podobnych produktów. Powstałą plamę zapieramy niewielką ilością płynu do mycia naczyń i pierzemy jak zwykle w pralce.

No właśnie, a co z praniem ręcznym? Jest wskazane czy raczej nie? W ekstremalnych przypadkach możemy wyprać ubrania naszego dziecka ręcznie, jednak zaleca się, żeby pranie niemowlęcych rzeczy odbywało się w automatycznej pralce. Po pierwsze współczesne pralki posiadają specjalne programy do prania tak delikatnych materiałów. Drugą kwestią jest płukanie. Nie jesteśmy w stanie ręcznie wypłukać proszku do prania dla dzieci tak dobrze, jak zrobi to pralka.