5 świetnych pomysłów na piękną łazienkę

0
2580
5 świetnych pomysłów na piękną łazienkę

Łazienka jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu. Mieszkańcy codziennie ją odwiedzają, a jeśli przyjmują gości, oni najczęściej również w końcu się w niej znajdą – choćby po to, by umyć ręce po drodze! Łazienka to pomieszczenie, gdzie szykujemy się rano do pracy/szkoły oraz gdzie relaksujemy się każdego wieczoru, szykując ciało do spania. Aranżacja takiego pomieszczenia – w dodatku zwykle zagraconego licznymi kosmetykami i małego – nie jest łatwa, ale mamy na to 5 świetnych pomysłów!

DUŻE LUSTRO

Lustro to podstawowy element, jaki powinien znaleźć się w każdej łazience! Nie tylko dlatego, że jest potrzebne, aby można było obejrzeć swoje odbicie przed wyjściem do pracy i nałożyć makijaż, lecz również dlatego, że taki dodatek optycznie powiększa małe wnętrze! Łazienki najczęściej nie imponują metrażem – zatem duże lustro jest jak najbardziej wskazane!

DUŻO SZAFEK

Co prawda w małych wnętrzach niewiele jest miejsca na dodatkowe meble, ale przecież zawsze można wykorzystać do tego ściany i zawiesić kilka dodatkowych, zamykanych szafek. Celem jest ograniczenie do minimum rzeczy, które będą na zewnątrz – tubek, pudełek i wszelkich opakowań. Oczywiście, używa się ich, zatem poręcznie jest mieć je zawsze pod ręką, ale szczególnie w małym wnętrzu może to tworzyć wrażenie chaosu i bałaganu, i optycznie zmniejszać pomieszczenie. Zamykane, poręczne szafki to idealne rozwiązanie!

STONOWANE KOLORY

Oczywiście, są tacy, którzy malują ściany w łazience na ostry róż i nie widzą w tym nic złego. Jednakże takie miejsce jak łazienka ma być miłe oczom – relaksować po ciężkim dniu, gdy siedzimy w wannie i dodawać energii przed wyjściem do pracy. Dlatego też barwy powinny być jasne, ale stonowane. Niedobrze sprawdzi się monotonne połączenie bieli i czerni, ale ostra czerwień na wszystkich ścianach i suficie również jest niewskazana. Najlepiej połączyć ze sobą trzy kolory – i te stonowane przełamać nieco wyrazistszym elementem.

FANTASTYCZNE FOTOTAPETY

Czy widzieliście już fototapety 3D? Można je umieścić na ścianie i poczuć się jak w podwodnym świecie, albo okleić nimi podłogę i codziennie stąpać nie po płytkach, ale nadmorskim piasku! Fototapety dodadzą małej powierzchni głębi, więc zdecydowanie warto, by któraś znalazła się na jednej ze ścian.

JASNE MEBLE

Wiele osób się z tym nie zgodzi, ale faktem jest, że ciemniejsze meble optycznie zmniejszą wnętrze i uczynią je smutnym. Dlatego też w łazience powinno się umieścić raczej jasne meble – najlepiej białe, bo będą pasować do toalety i wanny, tworząc idealny komplet.

Foto: Kraina Fototapet