Dekoracja na ścianie

0
3401
Dekoracja na ścianie

Wiele osób chciałoby odmienić wnętrza swoich pomieszczeń, jednak istotnym ograniczeniem są tutaj ich możliwości finansowe – gruntowny remont jakiegokolwiek pomieszczenia to przynajmniej kilka tysięcy złotych i przynajmniej tygodniowe wyłączenie go z użytkowania połączone również z zakurzeniem i zabrudzeniem wszystkich innych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że wystarczą niewielkie dekoracje ścienne, aby całkowicie odmienić wizerunek pomieszczenia.

Tapety i naklejki

Szybkim sposobem uatrakcyjnienia pomieszczenia jest jego udekorowanie tapetą – nie musi to być od razu tapeta na powierzchni wszystkich dostępnych ścian, ale chociażby na jednej z nich. Z pewnością wpłynie to na odbiór i wizerunek całego pomieszczenia. Mniej inwazyjnym sposobem udekorowania powierzchni pomalowanych ścian są wszelkiego rodzaju naklejki na ściany – kupuje się gotowy produkt o konkretnych wymiarach, a następnie w określony sposób przykleja się go na ścianę. W ten sposób mamy nawet wielkopowierzchniową dekorację wykonaną w kilkanaście minut, a jednocześnie w takim samym czasie możemy ją ze ściany usunąć przed wyprowadzką bądź gdy po prostu taka dekoracja nam się znudzi.

Naklejki dookoła kontaktów?

Pewnym rozwinięciem dekoracji ściennych w postaci naklejek wielkoformatowych są naklejki, które umieszcza się wokół kontaktów elektrycznych i przełączników – stanowią one nie tylko ozdobę, ale również pełnią funkcję ochronną powierzchni ściany. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w okolicy przełączników i włączników, w które często przecież nie trafiamy za pierwszym razem w nocy.

Dekoracje i pamiątki

Wbrew pozorom jedyną rzeczą, która ogranicza nas w dekorowaniu ścian jest nasza inwencja twórcza – zwykłe ramki kupione za kilkanaście złotych w markecie budowlanym bądź w sklepie wnętrzarskim możemy w prosty sposób samodzielnie udekorować i wypełnić rzeczami związanymi z naszymi zainteresowaniami lub hobby – np. muszelkami, niewielka koszulką marynarską czy kotwica, jeżeli tylko interesujemy się morzem i cały czas ciągnie nas w kierunku nadmorskich fal.

Podsumowując, przystępując do dekoracji ścian warto mieć na uwadze nie tylko fakt samej zmiany zachodzącej w pomieszczeniu, ale również jej faktyczne wykorzystywanie – jeżeli mamy dzieci to warto może na przykład przerobić jedną ze ścian na magnetyczno-kredową tablicę, po której nasze pociechy będą mogły bez obaw malować, rysować i rozwijać swoje graficzne talenty?