Kolor ścian – różowy puder?

0
9016
Kolor ścian – różowy puder

Każdy z nas chciały mieszkać nie tylko w atrakcyjnym, jasnym i modnie urządzonym mieszkaniu, ale zarazem takim, które ma swój niepowtarzalny klimat, jest pewnego rodzaju oazą spokoju oraz jednocześnie jest nietypowe. Wszystko to możemy osiągnąć poprzez zastosowanie barwy o nazwie różowy puder. W jakich pomieszczeniach się on sprawdzi i czy rzeczywiście będzie dobrym wyborem?

Wbrew pozorom róż jest kolorem uniwersalnym i pasującym niemal do każdego wnętrza – zapewnia lekkość pomieszczeń, nie przytłacza swoją intensywnością i kupimy go w każdym markecie budowlanym oraz sklepie z farbami. Różowy puder to już nie tylko odcień do pokoju małej dziewczynki, ale do mieszkań poważnych ludzi, którzy cenią sobie własny styl i niepowtarzalność. Warto mieć jednak na uwadze to, że ogólny wygląd danego pomieszczenia zależy nie tylko od koloru ścian, ale również ich zestawienia z konkretnym wyposażeniem – między innymi z meblami oraz innymi dekoracjami na ścianach. Warto pamiętać również o tym, że można pójść jeszcze inną drogą – kupić jedynie dodatki w odcieniu pudrowego różu!

Sypialnia

Intuicyjnie czujemy w większości przypadków, że róż jest dobrym kolorem do sypialni – między innymi na kolor pościeli. Decydując się na zakup pościeli w tym odcieniu skupmy się również samym materiale użytym do produkcji – im będzie on bardziej puszysty, tym lepiej będzie się komponował z klimatem różowego wystroju!

Salon – miejsce dla gości?

Wbrew pozorom różowego koloru nie powinniśmy skrywać przed oczami gości i z powodzeniem możemy go wykorzystać również w salonie właśnie w postaci koloru farby na ściany. Jeżeli nie jesteśmy aż tak odważni bądź nie możemy sobie wyobrazić jak wyglądałoby całe pomieszczenie pomalowane na różowo, to warto pomalować w ten sposób przynajmniej jedną ścianę. Różowy kolor w salonie idealnie komponuje się z białymi dodatkami sprawiając, że całe pomieszczenie optycznie wydaje się jeszcze większe i przestronniejsze.

Kuchnia, łazienka i inne pomieszczenia?

Jak już zostało to wspomniane na początku niniejszego artykułu, różowy puder jest uniwersalnym kolorem i swoje zastosowanie możne znaleźć również w kuchni, łazience czy pokoju dziecka. Mogą to być zarówno ceramiczne kubki, talerze czy w przypadku łazienki chociażby ręczniki. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni oraz naszych preferencji. Więcej pomysłów oraz inspiracji znajdziemy w artykułach dostępnych na blogu Sonito, specjalizującego się w tematyce aranżacji wnętrz.

Jedno jest jednak pewne: warto poeksperymentować z kolorami, w tym między innymi z różem pudrowym, który może dodać nutki nowoczesności do naszych pomieszczeń.