Urządzanie sypialni

0
3475
Urządzanie sypialni

Urządzanie mieszkania jest niewątpliwie zarówno czynnością niezwykle interesującą, co trudną. Pomimo pozornej prostoty sprawy – wybór koloru ścian, mebli, rodzaju naczyń – po bardziej szczegółowym zagłębieniu się w temat okazuje się, że każda z tych czynności potrafi być niesamowicie skomplikowana.

Urządzanie sypialni

Każde z pomieszczeń mieszkania ma swoją ogromną wagę i prawidłowe jego urządzenie nie tylko sprzyja doznaniom estetycznym, ale przede wszystkim pozwala znacząco ułatwić życie. Dodatkowo wybór odpowiednich materiałów i ich umiejscowienie mogą mieć również wpływ na zdrowie korzystających z pomieszczenia mieszkańców.

Miejscem, w którym spędzamy z pozoru najmniej czasu, jest sypialnia. Z pozoru, gdyż gdyby policzyć czas snu okazuje się, że niektórzy potrafią przebywać w niej ponad 10 godzin na dobę. Jest to miejsce przede wszystkim wypoczynku, a najlepszy wypoczynek jest wtedy, gdy w sypialni znajduje się wygodne łóżko. Innymi aspektami mającymi wpływ na jakość wypoczynku będzie także kolor ścian oraz dostępność najpotrzebniejszych rzeczy.

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają wpływ na samopoczucie człowieka. Przyjęło się, że czerwień pobudza, zieleń uspokaja, a fiolet harmonizuje. Każdy na pewno zauważył niejednokrotnie, że pewne barwy działają na niego drażniąco, inne łagodząco. Do pomieszczeń sypialnych powinno się więc wybierać barwy łagodne, pastelowe. Sprawdzą się szarości, błękity, zielenie i beże.

W porannym amoku i rozespaniu łatwo jest zapomnieć kilku rzeczy. Warto więc, aby sypialnia posiadała uporządkowaną garderobę czy komodę. Jednak należy pamiętać, że im mniej rzeczy tym lepiej – miejsce ma sprzyjać wypoczynkowi, nie przypominać o niedokończonych sprawach.

Najważniejsze – łoże

Łóżko to niezaprzeczalnie najważniejszy element sypialni. Podstawą jest tu wielkość i miękkość materaca do spania. Powinien być on wystarczająco duży, by bez problemu móc się na nim wyciągnąć. Jego miękkość powinna umożliwiać wygodne ułożenie się bez zapadania. Istnieje wiele sklepów oferujących sprzedaż materacy. Na ich stronach internetowych lub bezpośrednio u sprzedawcy można dobrać odpowiedni materac do swoich wymagań – sypiania samotnie lub w towarzystwie, bolącego kręgosłupa lub powstających żylaków.

Pościel z kory 140 x 200 wzór Girlandy
Pościel z kory 140 x 200 wzór Girlandy

Innym ważnym czynnikiem mającym wpływ na jakość snu jest pościel. Ma ona kontakt z naszym ciałem. Jej zadaniem jest ogrzewać i nie drażnić. Idealnym wyborem może być pościel z kory. Kora jest to rodzaj materiału, który posiada specjalne karbowanie i fakturę. Sklep internetowy z pościelą z kory umożliwi wybór najodpowiedniejszego zakupu. Kora występuje w wielu odcieniach i rozmiarach, dzięki czemu można wybrać wzory tematyczne jak i neutralne (na przykład tu: https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory – strona sklepu daje szeroki wybór rozmiarów i barw pościeli od najlepszych producentów). Wzorzysta pościel ma szereg plusów – począwszy od możliwości nietuzinkowej aranżacji, na praktyczności przy ryzyku zabarwienia kończąc. Kora jest zdrową odmianą pościeli, w przeciwieństwie do satyny nie prowokuje pocenia się skóry. Jest również materiałem, w którym rzadko gromadzą się roztocza – stąd jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla alergików niż pościel wełniana. Dzięki swojemu charakterystycznemu karbowaniu pozwala zaoszczędzić czas na prasowaniu. Użytkowanie nie powoduje gniecenia, dzięki czemu zawsze pozostaje estetyczna.

Pościel z kory 160x200 wzór Róże czerwone
Pościel z kory 160×200 wzór Róże czerwone

Istotną rzeczą, dzięki której można wygodnie spać, jest poduszka. Obecnie wybór kształtu i rodzaju poduszek jest na tyle duży, że każdy może znaleźć coś dla siebie niezależnie od warunków finansowych. Dobra poduszka to taka, na której po prostu można się dobrze wyspać – nie ma tu jednej recepty. Powinna umożliwiać ustawienie głowy w osi kręgosłupa oraz odpowiednie podparcie szyi bez względu na pozycję. Zapewni to dobre krążenie oraz zapobiegnie bólom mięśni i głowy po przebudzeniu.

Zadbać należy także o delikatne oświetlenie, które nie oślepi przebudzonego w nocy lokatora. Sprawdzą się tu ciepłe barwy.

https://sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-z-kory