Dlaczego warto podawać trunki w odpowiednich kieliszkach?

0
4294

Serwowanie alkoholi w profesjonalnych kieliszkach z pewnością powinno być  obowiązkowe w każdym lokalu, któremu zależy na dobrej opinii Gości. Duża dostępność modeli, a także ciekawe kolekcje kieliszków czy szklanek urozmaicą każdą zastawę.

Jeśli prowadzisz restaurację wiesz z pewnością, że poza pysznym jedzeniem, profesjonalną obsługą oraz miłą atmosferą liczą się także detale. Chodzi o detale wystroju, ale również detale związane z zastawą, na której serwowane są dania oraz szkłem, w którym podawane są trunki typu likier czy koniak. Serwowanie napojów alkoholowych w odpowiednich kieliszkach pozwala gościom restauracji smakować trunki z klasą. Ponadto jest to kontynuacja wielowiekowej tradycji, która wytworzyła swoisty savoir-vivre odnośnie serwowania alkoholi.

Profesjonalne kieliszki do trunków podnoszą klasę lokalu

Jeśli planujesz zakup profesjonalnego szkła gastronomicznego warto rozejrzeć się w sklepie internetowym Agusto.pl. Znajdziesz tu wysokiej jakości kieliszki i szklanki o wysokiej wytrzymałości, które nadają się do intensywnego użytkowania w restauracjach i lokalach gastronomicznych.

Pewnie wielu z Was zastanawia się teraz, czy warto inwestować w profesjonalne kieliszki do trunków, które się przecież mogą stłuc? Odpowiedź brzmi: tak! Szkło gastronomiczne występuje w formie całych kolekcji dostępnych przez wiele lat, które są rzadko wycofywane. Umożliwia to płynne dokupowanie stłuczonych braków bez konieczności wymiany całego kompletu.

Ciekawe i niedrogie szkło dla gastronomii

kieliszki do alkoholiObecna oferta kieliszków do alkoholi zachwyca także formą, ponieważ producenci przykładają dużo starań, aby zaproponować nabywcom ciekawe kształty wyrobów. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie kieliszki do likieru na nóżce https://agusto.pl/szklo-arc/8136-kieliszek-do-likieru-15-ml-fine-champagne-1105-arcoroc.html. Interesująca ofertę stanowią niestandardowe i niedrogie kieliszki do wódki z uchem, które z pewnością zaskoczą Gości Twojej restauracji lub pubu https://agusto.pl/kieliszki-do-wodki-teguili/8135-kieliszek-z-uchem-do-wodki-55-ml-islande-72388-arcoroc.html.

Warto zatem zaopatrzyć się w komplety różnego rodzaju kieliszków koktajlowych (do long drinków, do drinków typu cosmopolitan itd.), szklanek koktajlowych do drinków tropikalnych, kieliszków do sherry, kieliszków do wózki, a także karafek do wina i wody, pucharków deserowych, szklanek do kawy typu latte czy Irish coffee oraz słoików do napojów. Szkło dla gastronomii to jednak nie tylko kieliszki i szklanki, ale także np. szklane półmiski, na których zaserwujecie dania rybne, szkło do deserów i dodatków. Wybór jest naprawdę ogromny i pozwala dopasować kolekcje do własnych upodobań czy rodzaju lokalu.