Modnie i funkcjonalnie – czyli: kamień dekoracyjny w łazience

0
3915
Modnie i funkcjonalnie – czyli: kamień dekoracyjny w łazience

Łazienka jest dla wielu z nas miejscem wytchnienia po długim, meczącym dniu – więc musi być komfortowa, a jej wystrój w pełni zgodny z naszym gustem. Estetyka gra tutaj kluczową rolę, ale równie istotna jest kwestia praktyczności.

Łazienka to miejsce, w którym kontakt z wodą wymusza zastosowanie odpowiednich materiałów, dlatego też przez kilkadziesiąt lat królowała w nim ceramika. Okazuje się, że bardzo modny ostatnio kamień dekoracyjny również świetnie się sprawdza w łazience: jest wytrzymały i odporny na działanie wilgoci, a pod kątem estetycznym przewyższa płytki. Przede wszystkim w odróżnieniu od ich płaskiej powierzchni ma ciekawą strukturę, która może być inspirowana występującą w naturze skałą, ale niekoniecznie (ograniczeniem jest jedynie fantazja projektanta).  Przy odpowiednim oświetleniu tworzy grę światła i cienia, więc w przestrzeni zazwyczaj pozbawionej dekoracji jest prawdziwą ozdobą. I to nie tylko w przestronnym pokoju kąpielowym, ale również w małej łazience w bloku. W odróżnieniu od płytek, które ostatnio dostępne są w dużych formatach, faktura kamienia dekoracyjnego może być subtelna, a wzór drobny, wiec nieprzytłaczający w małej przestrzeni. Mnogość kolorów wpisuje się w ostatnie trendy – szczególnie chłodne szarości czy barwy miedzi. Wiele inspiracji można znaleźć tutaj: http://www.stonemaster.pl/lazienka

Prezentowana na zdjęciu tytułowym przestrzenna, elegancka łazienka zwraca uwagę ciekawą kolorystyką i zestawieniem kamienia z drewnem. Naturalne dodatki to ostatnio silny trend w aranżacji, a okładzina Monaco Orzech Stone Master wydaje się idealnym tłem zarówno dla drewnianych mebli, jak i chromowanych akcesoriów. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią z oknem, warto wprowadzić do pomieszczenia żywe rośliny – ostatnio bardzo modne, a ponadto zapewniające przyjazną atmosferę. Dzięki przestronności i dużej wannie, komfortowo ulokowanej w centrum pomieszczenia, łazienka zyskuje luksusowy charakter. W takim wnętrzu na pewno poczujemy się zrelaksowani i wyciszymy się po meczącym dniu.

roma sahara

Jeśli nie dysponujemy pokojem kąpielowym, równie ciekawie zaaranżujemy mniejszą łazienkę. Kamień dekoracyjny świetnie sprawdza się przy oddzielaniu stref – np. jeśli z pomieszczenia korzysta kilka osób. Ułożony w pionowe pasy, optycznie podwyższa i powiększa pomieszczenie – tak jak na zdjęciu prezentującym aranżację z wykorzystaniem kamienia Roma Sahara Stone Master. Ciekawa kolorystyka, łącząca beże i szarości, pozwala na swobodę w doborze dodatków – można dopasować do niej zarówno te w ciepłej, jak i chłodnej tonacji. Roma Sahara korzystnie wygląda korzystnie w zestawieniu z drewnem, szkłem i ceramiką, a także tekstyliami, co pozwala połączyć aspekt estetyczny z praktycznym.

niagara grafit lazienka

Miłośnikom klasyki może spodobać się przedstawiona na zdjęciu aranżacja z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego Niagara Grafit Stone Master. Od pierwszego wrażenia przykuwa uwagę kolorystyką: melanż chłodnych szarości w zestawieniu z bielą to zarówno modny, jak i ponadczasowy duet. Spodoba się osobom, które maja świadomość trendów, ale cenią też sprawdzone rozwiązania. Metaliczne dodatki podkreślają nowoczesny charakter wnętrza, a drewniane drzwi budują wrażenie przytulności. Wnętrze jest na tyle uniwersalne, że pozwala na swobodę w aranżacji.

Kamień dekoracyjny w łazience jest rozwiązaniem praktycznym, modnym i eleganckim. Dzięki wielości wzorów i kolorów pozwala na stworzenie wnętrza w pełni zgodnego z naszymi preferencjami, jak i bieżącymi trendami.