Mata grzewcza czy folia pod płytki w łazience – co wybrać?

0
410
Mata grzewcza czy folia pod płytki w łazience

Czy znasz to uczucie, kiedy po przyjemnej, rozgrzewającej kąpieli doświadczasz przykrego, kafelkowego chłodu pod stopami? Komfort czynności związanych z codzienną higieną nie powinien być luksusem, a standardem. W szczególności wtedy, kiedy rynek materiałów wykończeniowych i technik grzewczych, dostarcza nam mnóstwo inteligentnych rozwiązań. Co więcej, ogrzewanie wcale nie musi być drogie, jeśli wybierzemy przemyślane rozwiązanie, dopasowane do pomieszczenia i potrzeb użytkowników.

Ogrzewanie podłogowe w łazience – zalety

Ogrzewanie podłogowe w łazience wprawi, że stanie się ona ulubionym miejscem relaksu. Ogrzewanie podłogowe w łazience ma kilka wymiernych zalet:

  • brak konieczności wygospodarowania miejsca na kaloryfer, co jest zaletą szczególnie wtedy, kiedy mamy do czynienia z niewielkim metrażem łazienki w bloku;
  • zarówno pomieszczenie, jak i sama podłoga nagrzewają się w sposób równomierny, dzięki czemu cała przestrzeń łazienki jest wypełniona ciepłem, a temperatura nie spada wraz z odległością od źródła ciepła;
  • ogrzewanie podłogowe nie ulega zapowietrzeniu, w przeciwieństwie do instalacji c.o. w blokach mieszkalnych.

Izolacja pod płytki – fanaberia czy konieczność?

Izolacja pod kaflami podłogowymi w łazience spełnia dwie funkcje – chroniąc grunt przed przenikaniem wilgoci. Drugą funkcjonalnością jest naturalnie ochrona przed utratą ciepła. Na hydroizolacji i izolacji cieplnej, funkcjonalność folii łazienkowej kończy się – pozostaje konieczność ogrzewania powietrza przy pomocy innego źródła ciepła. Takie rozwiązanie może jedynie zdać egzamin w bardzo kameralnych łazienkach, które otoczone są innymi pomieszczeniami lub nie posiadają okien przyspieszających wymianę ciepła z otoczeniem.

Maty grzewcze jako nowoczesna alternatywa do ogrzewania pomieszczeń sanitarnych

Mata grzewcza pod płytki to bezawaryjne rozwiązanie na lata, które pozwala cieszyć się komfortem używania łazienki. Kąpiel w zimie nie musi kojarzyć się z przykrą koniecznością i wywoływać dreszczy na samą myśl. Równomierne nagrzewanie pomieszczenia daje poczucie wygody i rozluźnienia. Z ciepłego pomieszczenia możesz korzystać swobodnie, celebrując każdą minutę spędzoną na domowym spa. Ogrzewanie podłogowe w postaci maty grzewczej pod płytki to również bardzo dogodne i ekonomiczne rozwiązanie dla niewielkich działalności jak salony fryzjerskie, usługi kosmetyczne czy sklepy z bielizną, gdzie komfort przebywania i korzystania z przebieralni przekłada się na wymierne korzyści w postaci zadowolonych klientów.