Kolorowe firany do kuchni

0
16227
Kolorowe firany do kuchni

Kuchnia to przestrzeń w której – poza sypialnią – najbardziej dbamy o przyjazne, przytulne wnętrze. A dekoracje okienne mają na charakter wystroju niebagatelny wpływ. Kolorowe firany do kuchni, to jeden ze sposobów na to, by zapewnić w kuchni miłe, przyjazne wnętrze.

Kolorowe firanki to trend który pojawił się zaledwie kilka lat temu. Dawniej, jedyna opcją były firany białe bądź kremowe, a kolorowe wyjątki stanowiły co najwyżej zazdrostki. Dziś, bez większego problemu można nabyć firanki kolorowe i to zarówno gotowe jak i na metry. Kolorowe firany do kuchni to o tyle dobre rozwiązanie, że można z powodzeniem pominąć już montaż zasłon – same firany kuchenne zdecydowanie wystarczą (a przecież w kuchni zasłony praktycznie nigdy nie są zaciągane).

Kolorowe firany do kuchni – do jakiego stylu pasują ?

Oczywiście nie każde kolorowe firanki pasują do każdej kuchni. Najbardziej typowe kolorowe firany kuchenne zdobione są aplikacjami prezentującymi narzędzia kuchenne, zioła, owoce bądź warzywa – takie zdobienia świetnie sprawdzą się w kuchni rustykalnej, sielskiej a nawet – o ile kolorystyka firan utrzymana jest w błękitach i fioletach – w kuchni w stylu prowansalskim. Inną opcją są firany do kuchni zdobione motywem kwiatowym. Najlepiej prezentują się w kuchniach w stylu romantycznym, klasycznym. W kuchni nowoczesnej również można wykorzystać kolorowe firanki. Jakie ? Zdobione abstrakcyjnymi motywami geometrycznymi bądź napisami. W takiej kuchni wykorzystać można tez firany w formie paneli. Firany panele do kuchni to rozwiązanie wygodne i jednocześnie niezwykle modne. Jeszcze innym rozwiązaniem są firanki jednokolorowe – tym razem jednak nie standardowo białe, a złote, fioletowe nawet czerwone. Takie firanki trzeba dobrać pod kątem kolorystyki wnętrza – mebli, ścian a nawet dodatków wyposażenia.

Okolicznościowe firany do kuchni

Kolorowe firanki kuchenne to również szeroki wybór motywów związanych z konkretną porą roku a nawet wydarzeniami w cyklu życia rodziny. Jesienią można zatem zamontować zazdrostki kuchenne z motywami liści i drzew, wiosną firanki z motylkami, a latem firany zdobione w ręcznie malowane zioła bądź warzywa. W okresie zimowym świetnie sprawdzą się firany świąteczne  – z ręcznie malowanymi (bądź żakardowymi) wzorami. W sprzedaży dostępne są nawet firany kuchenne dla miłośników kawy bądź herbaty !

Firany kuchenne i zazdrostki. Nowoczesne firany do kuchni, do okna kuchennego znajdziesz w sklepie https://firanex.net/firany-do-kuchni