3 pomysły na podjazd do domu – z czego go wykonać?

0
5062
3 pomysły na podjazd do domu - z czego go wykonać?

Dobrze zaprojektowany i wykonany podjazd do domu to jego wizytówka. Użyte materiały wpływają także na wygodę korzystania z niego oraz decydują o jego trwałości. Dziś przygotowaliśmy 3 pomysły na funkcjonalny i piękny podjazd!

“Podjazd do domu należy uwzględnić już na etapie projektowania całego budynku” – twierdzą specjaliści z firmy Crynoline.pl. To ważne, by był dopełnieniem całego domu i by idealnie tworzył z nim spójną całość. Dobry podjazd powinien być nie tylko piękny, ale także solidnie wykonany. Nie warto na nim oszczędzać, gdyż jest to inwestycja na długie lata. Który materiał wybrać, by Twój podjazd robił wrażenie na przechodniach?

1. Kostka betonowa

Niech nie zmyli Was jej nazwa. Kostka betonowa współcześnie pojawia się na rynku w tak różnych wariantach, że na prawdę przełamuje schemat i zmienia się nie do poznania. Do wyboru mamy różne oryginalne kształty i kolory, bardzo często uzyskiwanie dzięki domieszkom różnych kruszców: granitu, marmuru czy bazaltu. Są wytrzymałe i stosunkowo tanie, co jest ich niewątpliwa zaletą.

2. Kostka kamienna

Jeszcze lepszym pomysłem do stworzenia niebanalnego podjazdu do domu jest kostka kamienna. Jest znacznie bardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak nadmierny nacisk czy warunki atmosferyczne, takie jak silne mrozy, jednak jednocześnie jest także nieco droższa. Swoją niezwykłą solidność zawdzięcza skałom magmowym, takim jak bazalt, sjenit, gabro, porfir czy granit, które słyną z niezwykle trwałej struktury. Kostka kamienna to zdecydowanie rozwiązanie dla osób ceniących sobie klasyczną elegancję i naturalny wygląd (każda pojedyncza sztuka wygląda inaczej: ma inną strukturę oraz odcień).

3. Bruk klinkierowy

Bruk klinkierowy, podobnie jak powyższe kostki jest stosunkowo odporny i wytrzymały. Jego niewątpliwym atutem jest fakt, że wraz z biegiem lat nie zmienia swojego wyglądu: kolory nie blakną, a powierzchnia nie ściera się i nie staje się gładka. Dzięki wierzchniej warstwie klinkierowi nie straszna nadmierna ekspozycja na słońce czy silne środki chemiczne. Klasyczny bruk klinkierowy dostępny jest odcieniach czerwieni, brązu i koloru pomarańczowego, jednak coraz częściej w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy także inne kolory. Dzięki temu bez trudu stworzymy dokładnie taki podjazd, jaki sobie wymarzyliśmy.

Jak widać, wybór materiałów jest dość szeroki, co z łatwością pozwala znaleźć opcję dopasowaną do wszelkich potrzeb. Kostka brukowa powinna być nie tylko trwała oraz odpowiednia do planowanego sposobu użytkowania podjazdu, ale również estetyczna. Podczas jej wyboru warto ocenić, które cechy są dla nas najistotniejsze, a także zasięgnąć opinii specjalistów, którzy z pracują na co dzień z różnymi materiałami. To najprostszy sposób na uzyskanie zadowalających efektów budowy podjazdu bez wizji remontu za rok albo dwa.

Warto zadbać o piękny podjazd do domu, który tworzy komplementarną całość z jego designem oraz wyglądem ogrodu. Oszczędzanie na materiałach to zły pomysł – raz zainwestowane pieniądze sprawią, że zyskamy spokój na co najmniej kilkanaście lat.