Fontanna w ogrodzie – jak ją wybrać?

0
2535
Fontanna

Elementem ogrodu, który z pewnością przyciągnie uwagę znajomych i rodziny jest fontanna. Postawiona w  ogrodzie potrafi sprawić, że otoczenie wokół zyskuje na magiczny klimat. Fontanny różnią się od siebie stylistyką, barwą i materiałem z jakiego są wykonane. Niektóre mogą być dopełnieniem oczka wodnego. W wielu przypadkach stanowią one jednak samodzielną dekorację. Odpowiedni dobór modelu do przestrzeni, sprawi, że twój ogród nabierze wysokiej estetyki i gracji.

Fontanna jako dekoracja nadająca magiczny klimat

Fontanna może stworzyć wspaniałą atmosferę w naszym zielonym zakątku. Obecnie na rynku dostępne są  fontanny stylizowane, rustykalnymi modelami, dawnymi epokami, czy nowoczesnymi rozwiązaniami.  Miłośnicy nostalgii, pragnący wnieść do ogrodu odrobinę szyku powinni wybrać fontanny zdobione z kamienia. Ogród urządzony zgodnie z klasycznymi formami i starożytnymi motywami, zyska inspirujące i ciekawe otoczenie.

Przeczytaj też: http://www.all-moto.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-poduszkach-powietrznych/

Fontanna w ogrodzie jako element oczka wodnego i źródełka

Fontanna, która stanie się częścią dekoracyjnego zbiornika, stworzy niepowtarzalny klimat sprzyjający dobremu samopoczuciu. Woda pozostająca w ciągłym ruchu jest idealnym elementem relaksacyjnym. Działa ona nie tylko uspokajająco, ale także schładza powietrze w upalny dzień. Jeśli zostaje wkomponowana w oczko wodne lub źródełko, staje się częścią konkretnego obrazu i należy dostosować jej wygląd oraz charakter do pozostałych elementów ogrodu, tak aby świetnie się ona komponowała.

Fontanna w ogrodzie wpływa korzystnie nie tylko na wygląd finalny ogrodu, ale dodaje mu wykwintności i ekskluzywności. Dodatkowo kiedy ją oświetlimy stanie się ona niesamowitą dekoracją o każdej porze roku.

Źródło: https://www.homefashion.com.pl/