Jakie są wady i zalety łóżka piętrowego w pokoju dziecięcym?

0
1849
wybór łóżka piętrowego - na co zwrócić uwagę?

Łóżko piętrowe to marzenie chyba każdego dziecka. Obecnie takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane w polskich domach, nic w tym dziwnego, ponieważ jest wygodne i funkcjonalne. Pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Łóżko piętrowe najczęściej wybierane jest w przypadku małego pomieszczenia, które jest przeznaczone dla więcej niż jednego dziecka.

Zalety łóżka piętrowego

Największą zaletą łóżka piętrowego jest to, że zajmuje niewiele miejsca, zwłaszcza gdy korzysta z niego dwójka dzieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdecydowanie łatwiej jest zagospodarować przestrzeń w małym pokoju. Kolejny atut to to, że jest to niesamowita atrakcja dla naszych pociech, oprócz tego za wyborem łóżka piętrowego przemawia atrakcyjna cena. Różnorodność tego typu mebli jest ogromna na rynku, dostępne są nawet wersje z biurkiem, które jeszcze bardziej zwiększają funkcjonalność biurka.

Wady łóżka piętrowego

W przypadku łóżka piętrowego oprócz zalet, istnieją również wady. Po pierwsze taki rodzaj łóżka jest znacznie mniej komfortowy dla użytkownika, po drugie gdy nasze dziecko chce skorzystać z górnego łóżka pojawia się konieczność wchodzenia i schodzenia po drabince, co może być uciążliwe, a nawet niebezpieczne w nocy. Kolejną wadą produktu jest to, że nie sprawdza się w niskich pomieszczeniach. Podczas korzystania z niego dziecko może uderzać głową w sufit.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Wybór odpowiedniego łóżka piętrowego wcale nie jest taki prosty. Różnorodność modeli tym bardziej tego nie ułatwia. Udając się do sklepu meblowego możemy zdecydować się na zakup gotowego mebla, ale to nie jest jedyna opcja. Jeżeli żaden sklepowy model nam nie przypadł do gustu, zawsze możemy wybrać się do stolarza, którzy stworzy łóżko piętrowe, które będzie idealne. Podczas podejmowania decyzji o łóżku piętrowym, należy pamiętać żeby nie kierować się wyłącznie walorami estetycznymi, czy panującą modą, ale przede wszystkim funkcjonalnością i wygodą. Warto również wziąć pod uwagę bezpieczeństwo dziecka i zdecydować się na model z barierką, która będzie świetnym zabezpieczeniem.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/czy-lozko-pietrowe-jest-dobrym-rozwiazaniem-do-pokoju-dzieciecego/