Jak wybrać meble do salonu, jeżeli jest mały?

0
1765
meble do salonu - na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Posiadając małe wnętrze do aranżacji, stoimy przed nie lada wyzwaniem. Dobra organizacja w takiej sytuacji to podstawa. Podczas urządzania musimy pamiętać o zapewnieniu maksymalnej przestronności oraz użyteczności. Musimy pamiętać również o przestrzeni na przechowywanie, wybraniu odpowiednich mebli oraz prostym i spójnym wystroju.

Jak zaaranżować salon, tak żeby był funkcjonalny?

Przed wizytą w salonie meblowym i wybraniem konkretnych produktów, powinniśmy na spokojnie zastanowić się czego potrzebujemy i jak chcemy, by meble były poustawiane w naszym mieszkaniu. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji swojego salonu?

W przypadku małych mieszkań bardzo ważne jest podzielenie przestrzeni. W jednej części powinna się znajdować kanapa oraz stolik kawowy – będzie to taka strefa wypoczynkowa. Z kolei w drugiej części można zaaranżować kącik medialny.

Kolejna ważna sprawa to wybór mebli, które będą przede wszystkim wielofunkcyjne. Gdy posiadamy małe mieszkanie, musimy szukać mebli, które nie tylko będą spełniały swoje podstawowe funkcję, ale również będzie można je dodatkowo wykorzystać na przykład do przechowywania różnych rzeczy.

Nie możemy również zapomnieć o przestrzeni po której będziemy mogli swobodnie się przemieszczać. Podczas planowania aranżacji, musimy wziąć pod uwagę układ drzwi, okien i gniazdek elektrycznych. Wydaje się, że to tylko drobiazgi, jednak mogą one w znaczy sposób ułatwić życie.

Przeczytaj też: http://www.polskidom.com.pl/alternatywy-dla-zyrandola-ktora-wybrac/

W jaki sposób można optycznie powiększyć małe pomieszczenie?

Prawidłowe umeblowanie to nie wszystko, oprócz tego ważne jest też optyczne powiększenie przestrzeni. Jak to zrobić? Oto kilka prostych wskazówek:

  • kolor ścian oraz mebli powinien być utrzymany w jasnym odcieniu – im mniejsze pomieszczenie posiadamy, tym więcej białych, szarych oraz pastelowych przedmiotów powinno się w nim pojawić, jeżeli lubimy jakieś mocniejsze akcenty, można wybrać dodatki, które ożywią mieszkanie;
  • duże lustro – to świetny sposób na powiększenie każdego wnętrza, wystarczy umieścić je nad kanapą lub komodą;
  • im mniej dodatków, tym lepiej – gdy pomieszczenie jest niewielkie, powinniśmy umieć zachować umiar w przypadku dodatków. Ich zbyt duża ilość może w znacznym stopniu przytłoczyć. Wystarczające będzie dosłownie kilka detali.

Źródło: https://designersko.pl/