Wiklina zapewni ci prywatność w ogrodzie – na jakie produkty zwrócić uwagę?

0
1071
Wiklina

Grill ze znajomymi, opalanie się, zabawa z dziećmi – istnieje wiele powodów, dla których zachowanie prywatności w ogrodzie może być ważne. Zabezpieczenie się przed wzrokiem sąsiadów i przypadkowych przechodniów jest możliwe na wiele sposobów. Jednym z nich są różnego rodzaju wyroby z wikliny, która jest trwała, elegancka i tania. Sprawdź, jakie wiklinowe osłony sprawdzą się w twoim ogrodzie.

Maty z wikliny

Jest to zdecydowanie jedno z najłatwiejszych rozwiązań – montaż i demontaż zajmują dosłownie chwilę. Mata wiklinowa może sprawdzić się szczególnie w ogrodach, w których już jest ogrodzenie. Jeśli jednak jest to metalowa siatka czy też płot z nieco oddalonymi od siebie szczebelkami, to raczej nie można liczyć na zbyt dużo prywatności. Założenie maty pozwala natomiast na szybkie odgrodzenie się od sąsiadów i przechodniów.

Takie osłony nie tylko zapewniają poczucie intymności we własnym ogrodzie, ale mogą też chronić przed wiatrem. Mata z wikliny może pomóc też w wytłumieniu hałasu, co może być ważne w przypadku domów położonych przy drogach z  ruchem samochodowym. Na dodatek produkt można przeciąć w dowolnym miejscu, dostosowując go do długości swojego ogrodzenia. Ponadto wiklinowe osłony są bardzo estetyczne i mogą świetnie współgrać z ogrodową aranżacją.

Panele wiklinowe

Wiklinowy płot z paneli sprawdzi się przede wszystkim jako sposób na odgrodzenie się od sąsiadów. Co więcej, panele mogą nawet zastąpić główny płot przy ulicy. Taka konstrukcja może okazać się lepszym rozwiązaniem niż np. ażurowa siatka z metalu, ponieważ świetnie zabezpiecza przed hałasem, zanieczyszczeniami z ulicy i spojrzeniami wścibskich przechodniów. Jest to też sposób na zwiększenie bezpieczeństwa dzieci przebywających w ogrodzie.

Panelom z wikliny nie można odmówić też atrakcyjnego i bardzo estetycznego wyglądu. Modele dostępne w sklepie online Wiklinowy Ogród są dostępne m.in. w eleganckim kolorze palisandru. Ciemnobrązowy odcień daje bardzo ciekawy efekt na tle zieleni ogrodowych roślin. Ponadto odpowiednio zaimpregnowane płoty z wikliny, zwłaszcza w połączeniu z procesem parzenia, są niesamowicie trwałym produktem o długiej żywotności.

Parawany z wikliny

Niektórzy właściciele ogrodów nie mają potrzeby odgrodzenia się na stałe od świata zewnętrznego czy też po prostu zainwestowali w wyjątkowo ładny płot, do którego nie pasują wiklinowe osłony. W zachowaniu prywatności podczas np. grilla ze znajomymi bądź opalania się na tarasie mogą pomóc parawany z wikliny. Taki produkt można na co dzień trzymać w schowku, w którym po złożeniu nie powinien zajmować zbyt dużo miejsca.

Sporą zaletą wiklinowych parawanów jest również to, że można je szybko przestawić, zapewniając sobie np. stałą ochronę przed słońcem. Ponadto osłony z naturalnego surowca bardzo pasują do ogrodowych aranżacji. Parawan można też wykorzystać w domu np. do wydzielenia stref w salonie. Wiklina może też być ciekawym elementem wystroju wnętrz w stylu skandynawskim bądź rustykalnym.