Światło na balkonie – lampiony

0
5440
Światło na balkonie

Pomimo tego, że kiedyś balkony były niemal standardem w budownictwie mieszkaniowym, to w praktyce rzadko kiedy się z nich korzystało. Wynikało to przede wszystkim z faktu, iż wszystkie balkony miały maksymalnie dwa metry kwadratowe powierzchni i stanowiło to spore utrudnienie w ich jakimkolwiek wykorzystaniu – nawet ustawienie dwóch krzeseł i stolika, aby posiedzieć i po prostu napić się kawy na świeżym powietrzu było problematyczne. Dzisiaj balkony i wszelkiego rodzaju tarasy są znacznie większe, a tym samym ich wartości użytkowe również się wyraźnie zwiększyły. Jak sprawić, aby korzystania z balkonu było przyjemne nawet po zmroku? Oczywiście kupić odpowiednie lampiony, które będą nie tylko ozdobą w dzień, ale po zmroku zbudują własny, specyficzny urok związany z grą światła i cienia.

Jakie lampiony i latarnie?

Wbrew pozorom nie ma tutaj specjalnego znaczenia to, jaki lampion zastosujemy. Najważniejszą rzeczą jest to, aby dany lampion był trwały, stabilny i gwarantował nam jego długotrwałe użytkowanie. Wystarczy odwiedzić okoliczny sklep z artykułami wnętrzarskimi, chociażby szwedzką IKEA, aby znaleźć całą gamę różnorodnych lampionów i latarni. Tego typu produkty mają przeważnie maksymalnie 30 centymetrów wysokości, co daje możliwość zastosowania w nich nie tylko niewielkich podgrzewaczy, ale większych świec, które przekładają się na większą ilość światła.

Ile kosztują lampiony i latarnie?

Wbrew pozorom zakup ładnego i estetycznego lampionu, który będzie można ze spokojem wykorzystywać na tarasie lub balkonie nawet w czasie delikatnego deszczu, to wydatek w okolicach kilkunastu, kilkudziesięciu złotych. W większości przypadków nie wydamy więcej niż 30-40,-zł za naprawdę rozbudowane produkty wykonane z materiałów najwyższej jakości – np. połączenia metalu i szkła witrażowego.

Godną polecenia propozycję oświetlenie zewnętrznego przygotował sklep Edinos.pl – zobacz ofertę oświetlenia

Zestawy?

Jeżeli mamy do wydania odrobinę więcej pieniędzy, a zarazem chcemy, aby lampiony i latarnie były podstawowym źródłem światła na naszym balkonie oraz tarasie, to warto postawić na pełne komplety takiego oświetlenia. W większości przypadków tego typu zestawy wyposażane są już w standardowe świece ogniowe, ale w sztuczne świece bazujące na technologii LED – dają one dużo jasnego światła, a zarazem są niezwykle energooszczędne.

Lampy solarne

Pewnym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju lampy solarne, które z powodzeniem kupimy już od kilkunastu złotych. Nie warto skupiać się jednak na najtańszych produktach, gdyż światło przez nie oferowane będzie dość słabe.

Podsumowując, taras i balkon możemy oświetlić na wiele różnych sposób i warto to zrobić, aby móc z niego korzystać także po zmroku!