Specyfikacja okien drewniano-aluminiowych

0
2053

Nowoczesne technologie oraz połączenie dwóch materiałów, takich jak aluminium i drewno, są gwarancją powstania produktu najwyższej jakości, czyli okna drewniano-aluminiowego.

Rodzaje aluminiowych nakładek

Wysoka izolacja akustyczna i cieplna, estetyka oraz trwałość zadowolą z całą pewnością nawet najbardziej wymagających użytkowników okien. Aluminium wykorzystywane do produkcji okien może być zabezpieczone za pomocą:

– anodowania, czyli uszlachetniania całej powierzchni materiału poprzez elektroniczne wytwarzanie na niej tlenków ochronnych;
– malowania proszkowego, polegającego przede wszystkim na na odtłuszczeniu, wytrawieniu i chromowaniu aluminiowych powierzchni. Dzięki temu elementy okna wykonane z tego rodzaju materiału mogą przyjąć dowolną barwę znajdującą się w palecie RAL. Jeśli chodzi o rodzaje nakładek, to w przypadku standardowych okien drewniano-aluminiowych można wyróżnić ich aż pięć. Oto one:
– classic, dla których cechą charakterystyczną jest ostry kształt krawędzi, dzięki czemu okno zyskuje tradycyjny wygląd;
– soft line, czyli nakładki o zaokrąglonych brzegach;
– linear, czyli nakładki charakteryzujące się zlicowaną powierzchnią skrzydła z powierzchnią ramy. Takie nakładki będą najlepsze w oknach znajdujących się w konstrukcjach fasadowych oraz zimowych ogrodach;
– retro to nakładki doskonale nadające się do zabytkowych budynków;
– quadrat to bardzo modernistyczna linia nakładek, charakteryzująca się bardzo nowoczesnym, a jednocześnie niezwykle minimalistycznym stylem.

Uszlachetnianie drewna

Aby okna drewniano-aluminiowe spełniały zadowalająco swoją funkcję, drewno użyte do ich produkcji, musi zostać odpowiednio uszlachetnione. Przeprowadzone może zostać to na trzy sposoby:

– przy pomocy lazurów, które doskonale uwidaczniają strukturę drewna,
– przy pomocy krycia,
– przy pomocy systemu malowania składającego się z czterech warstw ( pokrywanie kolorem odbywa się przy pomocy bezpiecznych dla materiału drewnianego oraz w pełni ekologicznych farb).

Oszklenie

Jeśli chodzi o oszklenie, to okna drewniano-aluminiowe dostępne są w wersji jednokomorowej (wyposażonej w dwie szyby) oraz wersji dwukomorowej (wyposażonej w trzy szyby). Dodatkowo szyby montowane w oknach mogą być:

– systemy antywłamaniowe,
– systemy bezpieczeństwa, zapobiegające pękaniu i odpryskom na szybie,
– systemy zapobiegające skutecznie absorpcji i powstawaniu refleksów (szyby przeciwsłoneczne),
– systemy samoczyszczące w szybie,
– systemy dźwiękochłonne, izolujące pomieszczenia od hałasu z zewnątrz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.internorm.com/pl-pl/produkty/okna-drewniano-aluminiowe/