Projekt gabinetu stomatologicznego – styl i funkcjonalność w jednym

0
5249

Gabinet stomatologiczny musi być dostosowany do potrzeb pacjentów, ale również lekarzy oraz spełniać wymogi prawne. Ale wymaga to znajomości przepisów, ważny jest również dobór odpowiednich materiałów, które wyróżniają się trwałością i jakością. Oczywiście nie bez znaczenia jest także dizajn. Dzięki temu możemy stworzyć naprawdę stylowy gabinet, który będzie odznaczał się dużą funkcjonalnością. Dlatego kluczową rolę pełni tutaj znalezienie najlepszej firmy projektowej. Doskonałą ofertę można znaleźć na stronie luxinteriors.com.pl.

Projekt gabinetu stomatologicznego – postaw na styl w najlepszym wydaniu

Projekt gabinetu lekarskiego musi być dostosowany do potrzeb wszystkich pracowników, ale również pacjentów. Warto więc wybrać meble, które będą pojemne, dzięki temu można także znacząco zaoszczędzić miejsce. Oczywiście ważny jest także blat, gdzie pomoce dentystyczne mogą wykonywać odlewy, czy też przygotowywać plomby. Oczywiście tutaj należy wybierać materiały, dzięki którym można szybko posprzątać, gdyż zachowanie higieny jest bardzo istotne. Ale również warto zadbać o dizajn, zatem wybierając np. meble laminowane na wysoki połysk, czy też z dodatkiem drewna można stworzyć ciekawą aranżację. W ten sposób można stworzyć wnętrze, które bardziej kojarzy się ze spa niż gabinetem lekarskim. Warto także zadbać o odpowiednie oświetlenie, najlepiej wybierać żarówki o ciepłej barwie światła.

Zatem aranżacja gabinetu stomatologicznego może być oparta na różnych stylach, zarówno skandynawskim, jak i retro, czy też industrialnym. Ważne aby tworzył monochromatyczną całość z recepcją, czy też poczekalnią. Warto tutaj skorzystać z oferty biura projektowego z Gdańska, dzięki któremu można stworzyć wnętrze oparte na achromatycznym połączeniu.

Projektowanie gabinetów stomatologicznych – bo ważna jest też poczekalnia

Oczywiście należy zadbać o komfort pacjentów. Szczególnie, gdy czekają oni na wizytę. Zatem kluczową rolę odgrywa tuta poczekalnia. Warto, aby była to strefa relaksu. Zatem należy zrezygnować z niewygodnych i twardych krzeseł, na rzecz kanapy, bądź też foteli. Warto, aby znajdował się tam również stolik. Wiadomo, że podczas oczekiwania na wizytę najbardziej stresują się dzieci, zatem należy również stworzyć dla nich wygodny kącik, gdzie mogą się pobawić. Również recepcja jest istotna, powinien tam znajdować się np. podwieszany blat, czy też klasyczne biurko. Należy również wybrać szafy, gdzie można pomieścić dokumentację pacjentów i ich karty. Jednak estetyka nie może na tym ucierpieć. Możliwości jest naprawdę wiele, zatem warto skorzystać z usług firmy projektowej z miasta Gdańsk.

Projekt gabinetu stomatologicznego – wymagania

Oczywiście aranżacja gabinetu stomatologicznego musi być zgodna z wytycznymi, które określa Ministerstwo, zatem wszystkie materiały muszą być najwyższej jakości oraz w pełni bezpieczne. Ważne jest użycie trwałych materiałów, które są bardzo łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo muszą być odporne na dezynfekowanie. Oczywiście znalezienie takich nie jest łatwe, dlatego kluczowy jest wybór odpowiedniej firmy projektowej, najlepiej z miasta Gdynia, która wyróżnia się świetną ofertą. Projekty powstają w oparciu o sugestie klienta.

Należy również zadbać o pokój socjalny, gdzie personel może w spokoju zjeść śniadanie, czy też odpocząć. Tutaj również należy postawić na funkcjonalność i ciekawą aranżację. Zatem mogą znajdować się nim fotele, czy wygodne krzesła, warto także dobrać mały stolik kawowy i kanapę. Wybierając dodatkowo dodatki, czy też bibeloty można stworzyć wnętrze oparte na filozofii hygge.
Ważna jest także toaleta, która musi być osobna dla pacjentów i personelu. Oczywiście wszystko musi być także dopasowane do osób niepełnosprawnych.

Dobrze zaprojektowany gabinet stomatologiczny zapewnia pracę, w świetnie dopasowanej aranżacji, która jest połączeniem dizajnu i funkcjonalności. Zapewnia także komfort dla pacjentów, którzy mniej się stresują. Oczywiście nie można również zapomnieć o prestiżu gabinetu, który się zwiększa.