Czy warto kupić oświetlenie LED?

0
1997
Czy warto kupić oświetlenie LED?

Technologia LED na dobre zadomowiła się w naszych domach i firmach. Nowe budynki zazwyczaj wyposażane są w lampy LED, coraz więcej osób decyduje się na wymianę całego przestarzałego świetlenia właśnie na oświetlenie LED. Co sprawia, że jest ono tak chętnie kupowane? Na pewno ważnym argumentem jest ich energooszczędność. Wymiana świetlówek na ledowe pozwala zaoszczędzić nawet 50-70% energii zużywanej przez oświetlenie. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd i sprawia, że inwestycja staje się opłacalna i stosunkowo szybko się zwraca.

Zalet technologii LED jest dużo więcej. Zakup opraw dobrej jakości da nam dobrej jakości, bezpieczne dla zdrowia i środowiska oświetlenie budynków i terenów zewnętrznych. Na rynku dostępne są lampy przemysłowe i biurowe o różnych wzorach, każdy więc może dostosować je do aranżacji pomieszczenia. Diody zapalają się natychmiastowo, bez opóźnień i od razu osiągają pełną moc. Można zaopatrzyć się w system sterowania DALI, który daje możliwość płynnej regulacji mocy i barwy światła. Udowodniono, że barwa światła ma wpływ na nasze samopoczucie i aktywność. Sterowanie barwą da więc możliwość uzyskania światła ciepłego, które jest relaksujące oraz jego zmianę na neutralne lub zimne, które sprzyja skupieniu i koncentracji.

Technologia LED rozwija się bardzo szybko, producenci prześcigają się w dostarczaniu nam opraw o coraz lepszej skuteczności świetlnej i dłuższej żywotności. Warto przy tej okazji wspomnieć, że oświetlenie LED ze sklepu internetowego https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html może oświetlać nasze pomieszczenie nawet przez 50000 godzin bez konieczności wymiany. Nie musimy więc martwić się o częstą konieczność wymiany żarówek, która wiąże się nie tylko z kosztami, ale też zabiera nasz cenny czas. Hermetyczne obudowy mogą być wystawiane na działanie wilgoci i pyłów, są też bardzo odporne mechanicznie, można więc stosować je w różnego rodzaju przemyśle. Są też niewrażliwe na niskie temperatury, więc można z powodzeniem instalować je w chłodniach. Oświetlenie LED to opcja którą warto przemyśleć, najlepiej konsultując się ze specjalistą, który dobierze oprawy do naszych potrzeb.