Popularne ozdoby na ścianę – jak odmienić wnętrze salonu?

0
2784

Jednym ze sprawdzonych sposobów na zmianę wyglądu salonu, na podkreślenie określonego stylu jego aranżacji lub po prostu na zagospodarowanie wolnej powierzchni ściany, jest sięgnięcie po jedną z popularnych ozdób ściennych. Do tej kategorii produktów zaliczamy m.in. fotografie, obrazy, plakaty, naklejki czy grafiki naniesione na ścianę przy pomocy szablonów malarskich. Warto zaznaczyć, że klasyczne lub nowoczesne obrazy do salonu to najbardziej rozpowszechniony i najchętniej wybierany rodzaj ozdoby ściennej, uznawany za element najbardziej dekoracyjny i wartościowych z listy wymienionych wyżej ozdób.

Obraz, plakat czy fotografia?

Wybór określonego rodzaju dekoracji ściennej powinien uwzględniać stylistykę wystroju wnętrza salonu. We wnętrzach minimalistycznych, a także w loftach, często sięga się po oryginalne fotografie oprawione w skromne ramy. We wnętrzach nowoczesnych zamiast fotografii, na ścianach możemy powiesić efektownie prezentujące się, ręcznie malowane obrazy. Nowoczesne obrazy w salonie urządzonym w designerski sposób podkreślą wyjątkowo oryginalny charakter wnętrza całego mieszkania. W serwisie internetowym https://www.gallerystore.pl/obrazy-do-salonu znajdziesz wiele przykładów obrazów pasujących do różnych wnętrz mieszkalnych. Uzupełnieniem obrazów i fotografii mogą być również plakaty. Te najczęściej umieszcza się jednak nie na ścianach w salonie, ale w sypialni, przedpokoju czy w gabinecie.

Jaki rodzaj obrazu wybrać?

W sprzedaży znajdziemy dwa podstawowe typy obrazów przeznaczonych do dekorowania ścian. Są to obrazy malowane ręcznie – unikalne dzieła tworzone przez artystów malarzy oraz obrazy drukowane na płótnie – cyfrowe kopie znanych obrazów, fotografii lub grafik. W obu kategoriach znajdziemy zarówno klasyczne, jak i nowoczesne obrazy do salonu, sypialni czy nawet do kuchni. Trzeba jednak podkreślić, że o ile obrazy malowane ręcznie mają określoną wartość artystyczną, to już obrazy drukowane na płótnie mają jedynie wartość dekoracyjną. Są to po prostu dobrze wykonane kopie odwzorowujące oryginalny obraz, fotografię, plakat czy grafikę. Nie ma w nich niczego z unikalności, a zatem ich wartość artystyczna jest w zasadzie zerowa. Jeśli szukasz nowoczesnego obrazu do salonu, najlepiej, jeśli zdecydujesz się na oryginalne dzieło mniej lub bardziej znanego artysty (w zależności od zasobności własnego portfela).

Przymierzając się do ozdobienia wnętrza salonu dekoracjami ściennymi, warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy szukamy oryginalności i wartościowej ozdoby, czy zależy nam jedynie na efekcie czysto dekoracyjnym? W tym pierwszym przypadku warto sięgać m.in. po nowoczesne obrazy do salonu, oczywiście malowane ręcznie, po oryginalne fotografie lub plakaty. W tym drugim przypadku możemy zadowolić się tanią naklejką ścienną lub grafiką z szablonu malarskiego.