Styl angielski – jak go osiągnąć w domu?

0
2277

Lubisz minimalistyczne, funkcjonalne i proste wnętrza? W takim razie aranżacja w stylu angielskim nie jest dla Ciebie, gdyż charakteryzuje się ona romantycznym charakterem, pełnym koloru, puchowych poduszek, barwnych wzorów i retro motywów dekoracyjnych. Styl ciepły, ale też przysadzisty, bogaty i strojny. Nad całością salonu w tym klimacie dominuje sofa – rozłożysta, duża, o szerokich podpórkach, a także głębokie fotele. To wszystko sprawia, że styl angielski może wydawać się pełen przepychu  i przesytu.

Ozdobny, bogaty i sentymentalny

Wnętrza w stylu angielskim są sentymentalne, pełne książek, rodzinnych bibelotów, pamiątek, fotografii i obrazów. To także kredens, na którym spoczywa porcelana, rozłożyste sofy lub narożniki, a także kominek, który dodatkowo ogrzewa przestrzeń. To styl, który przywodzi na myśl wiktoriańskie czasy, pełne tajemnic i wyjątkowego charakteru. Oczywiście, nie musisz na siłę szukać tych wszystkich dodatków, które będą potęgowały takie wrażenie. Jeśli jednak zależy Ci na osiągnięciu takiego stanu, to wystarczy kilka dodatków i zmian kolorystycznych, które wpłyną na romantyczny charakter wnętrza.

Jak zaaranżować przestrzeń w angielskim stylu?

Styl angielski, romantyczny jest klasyczny, ale przy tym strojny. Nie trzeba zmieniać wszystkim mebli i sof, czy narożników, by osiągnąć taki efekt. Rewolucje warto zacząć od koloru ścian albo zamienieniu farby na barwną tapetę w stylu retro. Na niej wystarczy zawiesić kilka ramek ze zdjęciami lub obrazów nieznanych mistrzów pędzla. Już przez tą niewielką zmianę efekt zostanie osiągnięty.

Puchaty dywan, to kolejny element, dzięki któremu będzie można osiągnąć taki nastrój, do tego puchate poduszki o wielobarwnych odcieniach na sofie. No właśnie, wyżej wspomnieliśmy, że sofa jest ważnym elementem angielskiego stylu. Na pewno każdy dobrze ją kojarzy – szeroka, rozłożysta, z szerokimi oparciami, w tak zwanym stylu churchillowskim. Miękka, wygodna, w którą można się wtopić, a przy tym prawdziwie odpocząć. Jeśli nie masz takiej sofy i w najbliższym czasie nie planujesz takiej kupić, to wystarczy, że na swoją obecną nałożysz pled lub gruby koc, który wnętrzu nada przytulności i ciepła. Jeżeli chciałbyś kupić sofę w tym stylu zajrzyj na stronę https://9design.pl/pol_m_Meble_Sofy-i-narozniki-116.html. Przy niej powinien znajdować się niewielkiej wielkości stolik do kawy, na którym gościć mógłby zestaw porcelanowy.

Wnętrze angielskie budują także dodatki – świeczniki, porcelanowe ozdoby, ramki na zdjęcia, książki, kwiaty w wazonach, a także grube i długie zasłony w oknach. To połączenie bieli, koloru, ale i odważnych i zdecydowanych barw.