Modne pomysły na rozmieszczenie obrazów

0
4944
Modne pomysły na rozmieszczenie obrazów

Obrazy w salonach znów wracają do łask, jednak nie każdy może być fanem ich tradycyjnego rozmieszczania na ścianie. Ten artykuł jest dla wszystkich osób, które mają ochotę na bardziej swobodne i pomysłowe zdobienie ścian za pomocą obrazów. Warto poznać te doskonałe sztuczki, aby stworzyć w swoim pokoju dziennym naprawdę inspirującą dekorację ścienną.

Obrazy niczym okna

Nie wszyscy z nas mają na tyle szczęścia, by cieszyć się pięknym widokiem z salonowego okna. Jednak nie musi to być problemem. Wystarczy znaleźć nowoczesne obrazy do salonu z kojącym widokiem np. z pejzażem morskim, aby zapewnić sobie taką prowizoryczną dekoracją. Szczególnie dobrze w tym miejscu sprawdzają się połączenia złota, niebieskiego i zieleni – jednak oczywiście zależy to ostatecznie od klimatu całego pokoju.

Nie dla formalnych ustawień

Wszystkim osobom chcącym uzyskać luźniejszy klimat w salonie polecamy stworzyć na ścianę galerię, w której nie ma mowy o symetrycznym układzie. Aby zachować niepowtarzalny wygląd tego miejsca, ale trzymać się pewnej konwencji dobrze jest dobierając nowoczesne obrazy do sypialni lub salonu wybrać do nich nadrzędny motyw lub kolor np. obrazy w wersjach czarno-białych i swobodnie porozwieszać je w różnych miejscach na ścianie. Można je nawet powiesić nieco krzywo, dla jeszcze ciekawszego efektu.

Obrazy do salonu – sposób puste miejsca

Fajnym pomysłem jest użycie sztuki, aby pobawić się skalą. Na przykład stojące gdzieś samotnie w salonie krzesła mogą wyglądać nieco smutno obok masywnego, starodawnego kredensu, natomiast wypełniając część pustej przestrzeni nad nimi obrazami na płótnach można stworzyć naprawdę rewelacyjny efekt końcowy.

Nieoczekiwane rozwiązania

Nie tylko obrazy – wszystko może być „sztuką”, więc warto to wykorzystać, aby dodać nieco bardziej organiczny styl do pokoju dziennego. Wystarczy obudzić w sobie tę rzeźbiarską estetykę, aby uzyskać naprawdę fajny efekt. Oprócz zdjęć i obrazów na salonowych ścianach można także powiesić np:

  • kawałki kory drewna
  • wydrukowane ulubione cytaty
  • kompozycje z suszonek
  • ciekawe ozdoby z starych ubrań

Bardziej pionowo

Jeśli chcemy użyć obrazów do bardziej ograniczonych przestrzeni, takich jak okna lub narożna ścianka, warto wiedzieć iż układ pionowy obrazów wydłuża wąską przestrzeń. Dla żartobliwego klimatu można zmieszać różne obrazy w takim układzie. Można stworzyć z nich jedną wielką ciekawą sztukę np. za pomocą zdjęć wywołanych w sepii.

Na bogato

Zamiast ciekawych układów małych obrazów, jeśli dysponuje się większą przestrzenią można postawić na jeden wielki kawałek – będzie się rewelacyjnie prezentował w salonie. Dodatkowo pojedynczy obraz może być często bardziej ekonomiczny niż łączenie całej ściany w formie jednej galerii. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej, można pominąć ramkę i wcale nie będzie to oznaczało, iż obraz będzie wyglądał gorzej – wręcz przeciwnie można uzyskać jeszcze ciekawszy efekt. Można też się co nieco na bogato pobawić z teksturowanym tłem. Proste grafiki na obrazach również dobrze się sprawdzają w stosunku do wzorzystych tapet.