Kamery IP w obronie naszego życia i mienia

0
2239
Kamery IP w obronie naszego życia i mienia

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stara się poprawić bezpieczeństwo swoje oraz swojego mienia i rodziny. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób inwestuje w rozbudowane systemy monitoringu. Przed zakupem warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych cech poszczególnych systemów odpowiedzialnych za monitoring naszego obiektu.

Najczęściej wybieranym w ostatnich latach systemem monitorującym są systemy IP https://www.montersi.pl/monitoring-ip , których największą zaletą jest duża dowolność oraz uniwersalność. Nowoczesne kamery wykorzystywane do monitoringu IP oferują doskonałą jakość obrazu oraz rozdzielczość do 4 Mpx co zapewnia obraz o bardzo dokładnych detalach. Dzięki technologii Power over Ethernet wystarczy, że do kamery doprowadzimy jeden kabel – nie wymaga to dodatkowych kabli zasilających. Skrętka, która dobrze znana jest wszystkim np. z domowych sieci internetowych, jednocześnie zasila kamerę oraz odpowiada za przesyłanie sygnału. Rozwiązanie to ma także jeszcze jedną zaletę. Jest nią dostęp do widoku z kamer z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i po zalogowaniu się na adres IP naszego systemu mamy stały podgląd sytuacji. Równie łatwo takie systemy można konfigurować. Wszystkie dostępne funkcje możemy modyfikować z poziomu przeglądarki internetowej.

zdjecie-22

W skład systemu monitorującego wchodzą m.in. bardzo wysokiej jakości kamery IP oraz rejestratory i inne urządzenia pozwalające na nieprzerwaną pracę naszego systemu. Niektóre z oferowanych modeli kamer wyposażone są w gniazdo karty SD, dzięki czemu kamera może pracować samodzielnie i rejestrować obraz na karcie pamięci. Jest to często stosowane rozwiązanie w sklepach oraz innych lokalach. W znacznym stopniu obniża to koszty monitoringu oraz zabezpieczenia powierzchni sprzedażowej. Jest to też świetne rozwiązanie do monitorowania opuszczonych obiektów m.in. hal oraz placów budowy. Dzięki niskim kosztom instalacji oraz łatwości, z jaką można skonfigurować urządzenia, jest to technologia wybierana nie tylko przez przedsiębiorców, ale także przez osoby prywatne dbające o swoje bezpieczeństwo oraz prywatność.

zdjecie-25

Bogatą ofertę tego typu urządzeń oraz innych sprzętów do zabezpieczania nieruchomości, oraz systemy alarmowe znaleźć możemy na stronie https://www.montersi.pl/monitoring-ip . Firma oferuje nie tylko profesjonalny sprzęt najwyższej jakości, ale także fachową pomoc w wyborze urządzenia oraz możliwość skonsultowania się w ważnych sprawach związanych z obsługą systemu monitorującego. Przedsiębiorstwo Montersi od wielu lat jest jedną z najpopularniejszych firm w branży zabezpieczeń, monitoringu oraz systemów alarmowych.