Grzejniki – trendy w 2017 roku

0
3342
Grzejniki - trendy w 2017 roku

Czasy, kiedy szukaliśmy rozwiązań jak ukryć stary i toporny grzejnik za kanapą lub obudową, już dawno minęły. Obecnie grzejniki są nie tylko projektowane przez fachowców swojej dziedziny, ale także przez znawców najnowszych trendów w designie. To właśnie dzięki temu kupno grzejnika nie jest teraz przymusem, lecz przyjemnością. Przed witrynami z tymi produktami konsumenci spędzają coraz więcej czasu, nie mogąc zdecydować się na ulubiony model. Warto więc zwrócić uwagę na to co będzie trendy w 2017 roku – grzejniki klasyczne, kolorowe czy jednak innowacyjne?

Minimalistyczne formy

3-klasyczny-grzejnik-elektryczny-atlantic

Coraz większą popularnością cieszą się grzejniki dekoracyjne o minimalistycznym designie. Proste, długie i płaskie bryły bez widocznych szczebli będą hitem 2017 roku. Pionowe grzejniki oprócz niecodziennego wyglądu pozwalają także na lepsze zagospodarowanie przestrzeni – często umieszczane są na wąskich powierzchniach ścian, na których nie sposób byłoby umieścić półkę lub inny element aranżacji mieszkania. Warto wziąć pod uwagę, że płaskie grzejniki są dopracowane pod każdym kątem: nie tylko ich przód wygląda imponująco, ale także boki, które zazwyczaj są obłe lub proste i nawiązują do stylistyki grzejnika. Na rynku dostępne są różne kolory tych modeli, jednak za największe hity nadal uchodzą białe, szare lub grafitowe.

Klasyczne grzejniki

Mówi się, że klasyczne kształty i produkty nigdy nie wyjdą z mody. Coś w tym jest. W roku 2017 modne bowiem będą także grzejniki klasyczne, które idealnie będą pasować do przytulnych czy rustykalnych wnętrz. Zaznaczyć trzeba, że takie grzejniki nie wyglądają już jak modele z lat 90. – nie mają mocno widocznych szczebli, są zazwyczaj w kształcie prostego prostokąta, wieszanego w pozycji poziomej na ścianie. Grzejniki te z pewnością dają dużo ciepła i to jest ich główny atut. Zdecydowanie kolorem numer 1 dla tych modeli będzie biel. Hitem tego roku będą także modele o niecodziennym kształcie – producenci już stawiają na lekko faliste kształty swoich produktów. Co więcej, w klasycznym wydaniu nabyć można także grzejniki elektryczne, które również mogą urzec swoim wyglądem.

3-grzejnik-lazienkowy-atlantic-nefertiti

Jakie grzejniki do łazienek?

A co będzie królować na naszych ścianach wśród grzejników łazienkowych w 2017 roku? Zdecydowanie prostota, minimalizm, ale także funkcyjność. Do lamusa odeszły grzejniki, na których nie można powiesić ręczników – dzięki wygiętym rurkom lub nakładkom, można bez problemu np.  wysuszyć ubrania. Hitem będą także grzejniki „z podzielonymi półkami”, na których łatwiej powiesić ręczniki oraz co ważne, prezentują się one nieco inaczej niż klasyczne łazienkowe modele. Coraz częściej grzejniki łazienkowe wybierane są w innych kolorach niż biały – tak też będzie w 2017 roku. Ciemne, grafitowe odcienie będą pasować szczególnie do szarych łazienek lub tych w kolorze ziemi.

Nie tylko design ważny

Pamiętajmy jednak, że wygląd grzejnika jest tylko jedną z cech, którą należy wziąć pod uwagę kupując wymarzony model. Główną funkcją tych produktów jest przede wszystkim ich siła grzewcza – należy z rozsądkiem dobrać wielkość oraz siłę grzania do powierzchni pomieszczenia. Nie wszędzie bowiem dekoracyjne grzejniki sprostają swemu zadaniu w mroźne zimy – do pomieszczeń powyżej 20 m kw. warto wybrać klasyczne rozwiązania. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę możliwość odpowietrzania grzejników – niektóre modele mają już wbudowany odpowietrznik, co odejmuje nam pracę. Oczywiście ważne są także elementy techniczne takie jak rozstaw końców czy materiał wykonania grzejnika. Hitem 2017 roku okaże się więc nie tylko design grzejnika, ale także jego funkcjonalność.