Salon urządzony w stylu francuskim. Jakie meble warto wybrać?

0
3400
Salon urządzony w stylu francuskim. Jakie meble warto wybrać?

Jeżeli przepadasz za wnętrzami eleganckimi, ale niepretensjonalnymi, nawiązującymi do stylu ludwikowskiego, w takim przypadku warto zdecydować się na styl francuski, który obecnie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jak urządzić salon w stylu francuskim?

Styl francuski jest znany każdemu, kto przepada za eleganckimi przestrzeniami – jest wytworny bogaty, szykowny, ale jednocześnie nie sprawia wrażenia nadmiernego przepychu we wnętrzach. Meble w stylu francuskim najczęściej inspirowane są stylem ludwikowskim, ale również rustykalnym stylem prowansalskim, dlatego na pewno przypadną do gustu osobom poszukującym niebanalnej elegancji.

Najczęściej meble francuskie są wykonane z wysokiej jakości drewna litego, na przykład drewna dębowego, które malowane jest na kolor biały lub specjalnie postarzane, aby umeblowanie wyglądało oryginalnie. Często powstają one też z połączenia drewna barwionego na kolor biały lub kremowy z drewnem bukowym stosowanym na blaty. Jako akcesoria meblowe takie jak uchwyty czy gałki stosuje się przeważnie kontrastowe elementy w kolorze czarnym. Stylowo wygięte nogi, miękkie i zaokrąglone linie, tłoczenia i rzeźbienia także wyróżniają ten styl na tle innych. Jeżeli chodzi o meble wypoczynkowe, najczęściej wykonane są one ze skóry naturalnej lub obite są tkaninami żakardowymi lub welurowymi.

Aby urządzić salon w stylu francuskim, meble są podstawą – to one tworzą elegancką przestrzeń. Warto wobec tego zainwestować w szykowny komplet wypoczynkowy, stolik kawowy, a także w komodę lub regały do przechowywania. Można wzbogacić je także w dekoracyjne konsole, na przykład do umieszczenia na nich lampy stołowej w stylu francuskim z masywna podstawą oraz tkaninowym abażurem.

Jeżeli nie masz jeszcze pomysłu na to, jak urządzić swój salon w stylu francuskim, dużo inspiracji znajdziesz w internecie, na przykład na różnych blogach i serwisach wnętrzarskich. Obecnie meble francuskie można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i również w sklepach internetowych.