Girlandy w pomieszczeniach

0
2658
Girlandy w pomieszczeniach

Rzadko kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, że czasami nie potrzeba zbyt wielu pomysłów i zbyt dużych nakładów finansowych, aby niemal całkowicie i dowolnie odmienić charakter naszego pomieszczenia. Jednym z takich elementów są między innymi girlandy, które możemy zastosować w każdym pomieszczeniu – począwszy od salonu, poprzez pokój dziecinny, a skończywszy na jadalni czy kuchni. Co powinniśmy wiedzieć o girlandach i czy rzeczywiście pasują one wszędzie i zawsze?

Już w tym momencie warto zaznaczyć, że girlandy są coraz popularniejsze nie tylko jako wystrój pomieszczeń, ale również niejako w formie oświetlenia pomieszczeń. Do ich zastosowania nie potrzebujemy dokonywać żadnych przeróbek pomieszczeń, a wystarczy odrobina zmysłu estetycznego co do ich wyboru oraz rozwieszenia.

Na rynku znajdziemy trzy podstawowe rodzaje girland:

1) Girlandy z żarówkami (tradycyjnymi) – są to najbardziej podstawowe girlandy dostępne na rynku, a przez to jednocześnie najtańsze. Najogólniej mówiąc są to po prostu rozwieszone żarówki na przewodzie, które niestety są mało energooszczędne.

2) Girlandy w technologi LED – rozwinięciem tradycyjnych girland są znacznie bardziej energooszczędne girlandy wykonane w technologii LED. Ich sposób wykonania umożliwia również ich bezproblemowe używanie również na zewnątrz pomieszczeń, jak chociażby na tarasie czy też balkonie.

3) Girlandy w formie tzw. „cotton balls” – jak sama nazwa wskazuje są to bawełniane, świecące kulki, które jednocześnie pełnią bardzo ozdobna i dekoracyjna rolę w zależności od swojego wyglądu. To właśnie kulki z bawełny zdobywają właśnie szczególne uznanie na rynkach wnętrzarskich!

Rozwieszenie girland

W jaki jednak sposób rozwiesić girlandy i gdzie to najlepiej zrobić? Wbrew pozorom nie ma żadnych rewelacyjnych miejsc, w których girlandy świetlne można wieszać – wszystko zależy tutaj od wystroju naszych pomieszczeń, indywidualnych preferencji oraz efektu, który chcemy osiągnąć. Dobrze rozwieszone girlandy będą się atrakcyjnie prezentowały niezależnie od miejsca, w którym je rozwiesimy – może to być pokój dziecięcy, kuchnia czy nawet sypialnia. Nie ma przy tym również znaczenia czy rozwiesimy je nad oknem czy też po prostu nad meblami przy suficie – wszędzie będzie dobrze!

Podsumowując, jeżeli poszukujemy niebanalnego elementu dekoracyjnego do wystroju naszych pomieszczeń, który dodatkowo będzie budował atmosferę poprzez grę światła i cienia, to girlandy są dobrym pomysłem i rozwiązaniem – najtańsze produkty kupimy już za kilkadziesiąt złotych!