Dlaczego warto wybrać rozkładany stół i po jaki model sięgnąć?

0
1029
rozkładany stół

Rozkładane stoły do jadalni lub salonu to popularne rozwiązanie, które jest w Polsce wykorzystywane już od wielu lat. Niezmienne zainteresowanie, jakim cieszą się te meble, jest wynikiem ich praktycznych cech i funkcjonalności. Popatrzmy, co dokładnie wpływa na ten trend i poznajmy bliżej kilka przykładów.

Największe zalety stołu rozkładanego

Rozkładany stół doskonale sprawdza się w małym mieszkaniu, ponieważ w swojej złożonej formie zajmuje bardzo niewielką ilość miejsca. Świetnie sprawdza się dla osób samotnych i małych rodzin, które nie potrzebują zbyt wielu miejsc siedzących przy blacie. W zamian za to zyskują więcej przestrzeni wokół tego mebla.

Jednocześnie po rozłożeniu stół ten może pomieścić znacznie większą liczbę gości. W tej formie sprawdzi się na przykład podczas przyjęcia, zapewniając wszystkim tak samo wygodne miejsce i gwarantując, że każdy z przybyłych będzie miał odpowiednią dla siebie ilość przestrzeni. Jednocześnie jego powiększone rozmiary, nawet jeśli będą lekko utrudniały poruszanie się po małym mieszkaniu, szybko przeminą, pozwalając znowu cieszyć się przestrzenią.

Rozkładany stół to także idealny mebel dla każdego, kto chciałby umieścić go w kuchni, jako dodatkowy blat. Zazwyczaj, zwłaszcza, jeśli w domu istnieje jadalnia, nie ma konieczności wstawiania w kuchni większego mebla. Jednocześnie jednak, jeśli tylko zajdzie potrzeba powiększenia przestrzeni, będzie to łatwe do wykonania.

Postaw na jakość i innowacyjność

Decydując się na zakup stołu do jadalni, kuchni lub salonu, warto zadbać przede wszystkim o jakość jego wykonania oraz innowacyjność, która gwarantuje ładny wygląd i funkcjonalność. Stoły rozkładane powinny więc przede wszystkim posiadać łatwe w obsłudze systemy, służące ich powiększaniu. W sklepie Hugle dostępne są modele, posiadający łatwy system, opierający się na zastosowaniu lekkich prowadnic. Dzięki temu każdy będzie mógł zupełnie samodzielnie sobie z nimi poradzić.

Wysoka jakość mebli do jadalni, zwłaszcza tych, które są rozkładane, gwarantuje ich długą żywotność i odporność na cykle powiększania i pomniejszania. Dzięki temu, decydując się na jeden z nich, na pewno nie będziesz musiał obawiać się szybkiego kupna kolejnego.

Solidna, mocna budowa

Kolejną ważna cechą stołów rozkładanych powinna być ich solidna budowa, która zapewni stabilność niezależnie od tego, czy będzie on aktualnie pomniejszony czy powiększony. Doskonałym przykładem jest w tym przypadku stół Koppang, który wsparty jest na mocnej, metalowej ramie i połączonych ze sobą w dolnej części nogach. Dzięki temu zawsze zachowa stabilność.

Dodatkowym jego atutem jest elegancki, klasyczny wygląd, który świetnie sprawdzi się w nowoczesnych, industrialnych pomieszczeniach.