Zakup i montaż okien w Warszawie

0
1446
Zakup i montaż okien w Warszawie

Bardzo ważne jest to, aby zdecydować się na montaż okien u prawdziwych fachowców, którzy mają w tym temacie wieloletnie doświadczenie, ponieważ od tego będzie zależeć ich prawidłowe funkcjonowanie. Niestety błędy, które mogą zostać popełnione przez mało wykwalifikowaną ekipę, doprowadzą do uszkodzenia połączenia okna ze ścianą, a także do deformacji stolarki okiennej.

Przez takie problemy możemy posiadać znacznie obniżoną termoizolacyjność okien. Także zimne powietrze będzie szybko przenikać do pomieszczenia, a nawet może dostawać się do środka woda z padającego deszczu.

Komu zlecić fachowy montaż okien w Warszawie?

Najrozsądniejszy rozwiązaniem jest powierzenie montażu okien wyspecjalizowanym ekipom, które zajmują się tym od wielu lat. Najlepiej jest zapytać o taką usługę od razu podczas zakupu okien u producenta.

Zazwyczaj każda profesjonalna firma w Warszawie oferująca okna na sprzedaż proponuje również swoim klientom usługi fachowego montażu. W ten sposób będziemy mieli pewność, że okna są solidnie zamontowane, a z drugiej strony możemy liczyć na dodatkową zniżkę.

Od czego zależy koszt montażu i ile zajmuje czasu?

Montaż okien w dużym domu jednorodzinnym przez zgraną ekipę fachowców, nie zajmuje więcej niż 2 dni. Czasami można wszystkie okna wstawić w ciągu jednego dnia, a nawet zaledwie kilku godzin.

Koszt montażu okien zależy od wielu różnych czynników takich jak:

  • ilość okien,
  • wielkość okien,
  • rodzaj muru,
  • konstrukcja, w której trzeba zamontować okno.

Decydując się na profesjonalne usługi montażystów łatwych do znalezienia pod hasłem okna Warszawa, będziemy mogli również liczyć na kilkuletnią gwarancję. W ten sposób nawet w przypadku występowania drobnych usterek można będzie zadzwonić do serwisu, aby przyjechali pracownicy i dokonali napraw.

Jak prawidłowo wykonuje się montowanie okien?

Na początek należy dokładnie ustalić odpowiednie wymiary otworu w ścianie na okna. Następnie trzeba przygotować otwór okienny i ościeżnice. Dopiero w następnym kroku wstawia się ramy i poziomuje, a także pionuje.