Zadbaj o sen i przestrzeń swojego dziecka

0
2889
Zadbaj o sen i przestrzeń swojego dziecka

Wyposażenie pokoju dziecka nie jest tak proste jakby mogło się wydawać, bowiem musi spełniać szereg wymagań praktycznych i jakościowych.

Dobór mebli, krzesła i samego biurka jest  względnie przyjemne i łatwe. Odrobinę większym problemem jest dobór odpowiedniego łóżka i materaca, na którym nasza pociecha będzie spała. Istnieje bardzo bogaty wybór materacy różniących się między sobą materiałami z jakich są wykonane, ilością sprężyn i ich umiejscowieniem w osobnych kieszeniach.

Wszystko to ma wpływ na jakość snu, ułożenie kręgosłupa i ostatecznie na regenerację i samopoczucie dziecka. Najważniejszą kwestią jest dobór łóżka do metrażu pomieszczenia, następnie odpowiedniego materaca. Oczywiście nie mniej ważne  jest umiejscowienie mebla względem okien i grzejników.

Jeżeli pomieszczenie jest relatywnie małe można pomyśleć nad  inną konstrukcją, a mianowicie połączeniem łóżka piętrowego oraz biurka. Łóżko oczywiście będzie niejako „na piętrze”, podczas gdy niższy poziom zostanie zabudowany przy pomocy biurka, szafy oraz regału. Taki projekt nie jest wcale niszowy  i pozwala na bardzo dobre wykorzystanie przestrzeni danego pomieszczenia.

Jeszcze innym pomysłem jest dobranie łóżka młodzieżowego, które będzie zabudowane. Pod materacem znajdzie się pojemnik na pościel, a na jednym z boków znajdzie się regał bądź półki podwieszone bezpośrednio na ścianie.

Każdy tych projektów pozwala na maksymalne wykorzystanie  przestrzeni w pokoju i jego organizację. Dzięki nim nawet małe pomieszczenie może być nie tylko w pełni funkcjonalne, ale i wygodne.

Zależnie od obranego stylu pokoju ciekawą opcją bywają łóżka składane, które na czas snu można swobodnie przekształcić w pełnowymiarowe łóżko, natomiast po złożeniu przybierają kształt wygodnego fotela bądź sofy – kwestia samego projektu oraz wielkości.

Większym problemem jest natomiast dobór łóżka jeżeli posiadamy dwójkę dzieci – dobrym rozwiązaniem jest po prostu zakup łóżka piętrowego. Wykonywane są one z bardzo różnych materiałów:  rozpoczynając od drewnianych desek, poprzez płytę wiórową  a na metalu kończąc.
Pokój dziecka to nie tylko miejsce gdzie śpi, ale także uczy się i spędza dużą część każdego dnia – zadbajmy o niego!

Źródło: łóżka do pokoju młodzieżowego – Internum