Worki raszlowe – czym pozytywnie mogą Cię zaskoczyć?

0
2810

Worki raszlowe są wykonane z plecionej siatki i służą do pakowania żywności, takiej jak czosnek, orzechy, cebula, ziemniaki, kasztany. Można o nich sporo usłyszeć w branży ogrodniczej i rolniczej z powodu licznych korzyści, jakie niosą. Tym korzyściom przyjrzymy się w niniejszym artykule.

Worki raszlowe i ich korzyści

Worki raszlowe zwykle mają sporą nośność, w przedziale od 5-40 kg i wykazują wysoką wytrzymałość w użyciu. Fakt, iż są zbudowane z połączenia sznurków, upraszcza operację pakowania, a cyrkulacja powietrza wokół zapakowanego produktu (co ważne), jest na naprawdę wysokim poziomie. Poza tym, są odporne na czynniki korozyjne, tlenkowe i klimatyczne. Z punktu estetycznego, są w stanie podkreślić naturalny kolor produktu – dostępne są w różnych kolorach na przykład.:

  • biały
  • zielony
  • czerwony
  • żółty
  • pomarańczowy
  • fioletowy

Taśma siatkowa z dzianiny konstrukcyjnej wykonana ze 100% polietylenu o wysokiej gęstości tak można opisać worki raszlowe w katalogach dla ogrodników czy innych specjalistów. Warto też w tym miejscu podkreślić, iż takie worki są odporne na promieniowanie UV, dzięki czemu zapewniają długotrwałą ekspozycję na słońce – bez uszczerbku na jakości.

Przepuszczalność worków raszlowych pozwala na przepływ powietrza przez torebkę, co pomaga utrzymać świeżość produktu. Inne zalety korzystania z toreb raszlowych również są liczne!

Dobra wytrzymałość na rozciąganie i rozerwanie to jedna z tych najbardziej docenianych korzyści. Poza tym są lżejsze niż pudełka z tektury falistej, dlatego koszty transportu będą niższe (pudełko z tektury falistej o podobnej pojemności jest 6 razy cięższe niż torby raszlowej!). I dalej – te worki są tańsze w porównaniu do worków jutowych, a do tego są wielokrotnego użytku, jednak liczba cykli zależy od zapakowanego materiału, przechowywania, obsługi i innych istotnych parametrów.

Nie będą też atakowane przez grzyby, owady i szczury, a także są odporne na korozyjne chemikalia. Warto również podkreślić, iż są bezpieczne w bezpośrednim kontakcie z produktami spożywczymi i nie powodują fizycznego zanieczyszczenia. Łatwa kontrola wzrokowa zawartości zapakowanej w worku raszlowych jest taką wisienką na torcie korzyści, związanych z jego posiadaniem i intensywnym użytkowaniem.

Worki raszlowe – zastosowanie i funkcje

Raszlowe torby idealnie nadają się do pakowania owoców i warzyw, takich jak ziemniaki, cebula, kapusta, bakłażany, marchew, czy cytryny. Worki te służą do pakowania świeżych warzyw, owoców, ziemniaków, cebuli itp. Są one specjalnie tkane i zaprojektowane w celu utrzymania świeżości zapakowanych towarów poprzez wpuszczenie powietrza do worków, aby zapobiec wilgoci wewnętrznej, która w innym wypadku mogłaby zepsuć towar. Są one dostępne w różnych rozmiarach i pojemności, ze sznurkiem do wiązania lub bez.