Fotel w sypialni – pozwól sobie na odrobinę luksusu

0
2070

Nie da się ukryć, że podczas urządzania i dekorowania domu często szczególną uwagę poświęcamy sypialni. W końcu to w tym miejscu będziemy odpoczywać po całym dniu, często to też jedyne pomieszczenie w całym mieszkaniu, gdzie możemy spędzić czas z partnerem. Oczywiście w kwestii wyposażenia sypialni najbardziej skupiamy się na łóżku i nic w tym dziwnego, w końcu to absolutnie najważniejszy element. Jeśli jednak mamy jeszcze trochę wolnego miejsca, a chcielibyśmy zyskać dodatkową przestrzeń na odpoczynek, to powinniśmy się zastanowić nad wstawieniem do sypialni fotela.

Fotel sypialnia – czy warto?

Może się wydawać, że fotele do sypialni to zbędny wydatek i zagracanie pomieszczenia. Jeśli jednak dysponujemy całkiem sporym metrażem, to przecież dodatkowy mebel automatycznie nie sprawi, że nie będziemy mogli swobodnie poruszać się po domu, szczególnie gdy zdecydujemy się na niewielki model.

Fotel w sypialni niesie za sobą cały ogrom korzyści. Wiele osób lubi poczytać książkę przed spaniem, jednak część z nich nie przepada za leżeniem z książką w łóżku. Zamiast więc od razu pakować się pod kołdrę, możemy swobodnie rozsiąść się w fotelu i zatopić w lekturze. Wystarczy do tego porządna lampka, która da nam wystarczającą ilość światła, i oczywiście półka z miejscem na nasze ulubione tytuły.

Wygodny fotel do sypialni to także doskonały sposób na wypoczynek po ciężkim dniu pracy. Jeśli ustawimy go tuż przy oknie, w pobliżu grzejnika, to zimą podziękujemy za tak przytulny azyl, który pomoże nam się zrelaksować.

Duże pomieszczenie musi być odpowiednio zagospodarowane, żeby nie wydawało się puste. Małe fotele do sypialni sprawią, że cały pokój nabierze kształtów i będzie jeszcze bardziej komfortowy.

Fotel do sypialni – jak dobrać kolor?

W tej kwestii naszym wyznacznikiem powinny być oczywiście ściany i materiał, jaki wykorzystaliśmy na wykończenie podłogi. Przykładowo jeśli sypialnia ma jasne, wpadające w kremowe odcienie ściany, zaś na podłodze znalazły się ciemne panele, to powinniśmy poszukać fotela, który kolorystycznie wpasuje się gdzieś pośrodku. Może beż lub jasny, karmelowy brąz? Jeśli i meble będą w podobnym odcieniu, całość będzie się prezentowała bardzo estetycznie. Fotel może też być dość jaskrawy, zwłaszcza gdy sypialnię utrzymaliśmy w biało-czarnej tonacji. Wówczas siedzisko w intensywnie różowym kolorze doskonale ożywi pomieszczenie.

Jaki wybrać fotel do sypialni?

Wygodny fotel do sypialni to absolutna podstawa. Szczególnie popularne są tzw. uszaki, które posiadają charakterystyczny kształt wezgłowia. Krótkie nóżki, komfortowe podłokietniki, długie podparcie – to brzmi jak definicja udanego wypoczynku. Fotele uszaki występują w różnych wzorach i kolorach, na dodatek łatwo je dopasować do wystroju.

Jeśli oboje z partnerem lubimy poczytać, to możemy wstawić dwa małe fotele do sypialni, tak by razem spędzać czas przy ulubionej lekturze.

Ciekawym rozwiązaniem będzie też z pewnością fotel wiklinowy. Jeśli uznamy, że jest za mało miękki, zawsze możemy przykryć go puchowym kocem albo położyć na siedzisku kilka poduszek. Wiklina pasuje do większości pomieszczeń, zaś z sypialni uczyni jeszcze bardziej przytulną.