Rzeczy, o których należy pamiętać urządzając salon w nowoczesnym stylu

0
4975

Salon w nowoczesnym stylu wcale nie musi być trudny w aranżacji. Wystarczy pamiętać tylko o kilku kluczowych poradach!

Dzisiaj coraz więcej polskich domów urządzanych jest w nowoczesnym stylu. Zamiast bogato zdobionych mebli wykonanych z drewna widzimy coraz częściej nowoczesne konstrukcje z lakierowanych na połysk płyt meblowych, chromowanego metalu czy szkła. Przyciągające uwagę detale zastępuje minimalizm.

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo modnych mebli w nowoczesnym stylu przeznaczonych do salonów. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, warto dowiedzieć się, na co zwrócić wtedy szczególną uwagę, aby prezentowały się świetnie i posłużyły na długi czas!

Kolorystyka

Przede wszystkim meble powinniśmy dobierać tak, aby pasowały do kolorystyki całego pomieszczenia – najlepiej, aby barwy ciepłe dobierać do ciepłych, a zimne do zimnych.

Zdecydowanie najbardziej uniwersalne będą białe meble do salonu, ale możemy też wybrać te w kolorze drewna albo drewniane – tutaj zwróćmy jednak uwagę na to, aby wybarwienie drewna pasowało do innych drewnianych materiałów w pomieszczeniu, na przykład do podłogi.

Styl

Meble również powinny wpisywać się w ogólny styl wnętrza – nowoczesne aranżacje mogą mieć szczyptę elegancji w stylu glamour, mogą mieć industrialne czy rustykalne elementy albo mogą być całkowicie minimalistyczne.

Warto zatem dobierać je tak, aby wpasowały się w całą koncepcję wnętrza. Gdy jednak nie mamy jeszcze pomysłu na detale lub chcemy mieć meble, które będą uniwersalne, warto postawić na proste, geometryczne kształty oraz białe meble do salonu – biel to ponadczasowy kolor w nowoczesnych aranżacjach.

Funkcjonalność

Nie zapominajmy też o funkcjonalności. Wiadomo, wzornictwo jest bardzo ważne, ale nie powinno ono całkowicie przesłaniać innych walorów mebli.

Funkcjonalne meble powinny dawać nam odpowiednią przestrzeń do wypoczynku oraz do przechowywania. Warto zwrócić uwagę na detale – rozkładana kanapa, szafka z możliwością wyboru poziomu instalacji półek czy też praktyczne wycięcia w szafce RTV to tylko niektóre z wielu przykładów.