Powrót ciepłych kolorów – kilka słów o meblach

0
1172
Powrót ciepłych kolorów - kilka słów o meblach

Motywy, kolory, kształty i materiały – to wszystko jest niezwykle ważne w świecie dekoracji i wyposażenia wnętrz. Bardzo często panujące aktualne trendy, mają tutaj najwięcej do powiedzenia.

Próba rozeznania się, w jakim kierunku będzie podążać najnowsza moda i jakie style będą cieszyć się największym powodzeniem, to prawdziwe wyzwanie dla projektantów oraz architektów wnętrz. Jednak pewne rzeczy da się przewidzieć z wyprzedzeniem. Jakie będą największe trendy w wyposażeniu wnętrz i dekoratorstwie w przyszłym roku?

Kolorystyka odgrywa kluczową rolę w dziedzinie projektowania wnętrz w każdej jej płaszczyźnie. W poprzednich sezonach, zdecydowanie dominująca była neutralna paleta barw oraz chłodniejsze kolory. W 2021 roku, ciepłe odcienie wróciły do łask i wiele wskazuje na to, że ten trend utrzyma się także w przyszłości. Tego typu nowoczesne meble pokojowe, zdecydowanie sprzedają się najlepiej już od kilkunastu miesięcy na rynku e-commerce. Pomarańcz i czerwień będą wiodły prym, co naturalnie przełoży się na popularność mebli w kolorze brązu, beżu a także bieli. Ciepłe kolory ziemiste także będą szeroko wykorzystywane szczególnie w przestrzeni użytkowej.

Krzywizny zastąpią proste linie

Zaokrąglenia oraz gładkie krawędzie nadają każdej przestrzeni bardziej swobodny i mniej zobowiązujący klimat. Podobne kształty zastąpią kanciaste krawędzie i wyraźnie linie, które wcześniej były podstawa aranżacji wnętrz. Sofy i fotele będą zorientowane przede wszystkim na wygodę, a meble w klimacie vintage będą cieszyć się jeszcze większym wzięciem.

Natura jeszcze bardziej wejdzie do środka

Trendy w projektowaniu wnętrz wydają się zmierzać w kierunku podejścia bardziej przyjaznego dla środowiska. Będzie to widoczne nie tylko w ciepłych tonach i naturalnych elementach, ale przede wszystkim w doborze materiałów. Element wystroju wykonane z naturalnych tworzyw będą miały duży popyt, nie tylko ze względu na ekologie, ale także z powodu dodania naturalności i autentyczności do wnętrza. W przyszłych trendach przewiduje się bogatą obecność naturalnego drewna, od podłóg i mebli, po akcenty dekoracyjne. Marmur, kamień i granit także będzie powszechny w użyciu. Obecność roślin doniczkowych będzie jeszcze bardziej istotna.

Maksymalizm

Przewiduje się, że maksymalistyczne wnętrza będą sporym hitem w 2022 roku. Nadruki, jaskrawe kolory, abstrakcyjne linie i ozdoby będą wypełniać wiele przestrzeni w domach w na całym świecie. Będzie to jawna deklaracja sprzeciwiająca się minimalizmowi, który wraz ze swoją sterylnością zdominował projektowanie wnętrz. Maksymalizm bardzo często opiera się stylu glamour, zarówno w jego nowoczesnym jak i klasycznym wydaniu.

Elastyczne przestrzenie

W przeszłości pomieszczenia były wyznaczane wedle ich przeznaczenia. Jednak obecnie zauważa się pragnienie bardziej wielofunkcyjnego wykorzystania przestrzeni, która pozwoli na bardziej wydajne zagospodarowanie posiadanego miejsca. Jest to szczególnie pożądane wśród mieszkańców mniejszych przestrzeni. Użyteczność i funkcjonalność są dzisiaj ważniejsze niż kiedykolwiek, w 2022 roku ta tendencja będzie jeszcze bardziej widoczna. Poznaj ciekawy asortyment, dzięki któremu urządzisz się w zgodzie z panującymi trendami – wejdź na stronę https://topeshop.pl/ i dowiedz się więcej.