Pomysł na ścianę w salonie – panele 3D

0
2861
Pomysł na ścianę w salonie - panele 3D

Aranżacja mieszkania to czynność, która wymaga odpowiedniego przygotowania, pomysłu i kreatywności. Aby w odpowiedni sposób dobrać wystrój wnętrza należy poznać stosowane techniki i dopasować ta najbardziej atrakcyjną. Na co należy zwrócić uwagę podczas tworzenia projektu? Jakie nowoczesne techniki zastosować przy urządzaniu mieszkania? Czym są panele 3D i jak je układać?

Podczas tworzenia nowego wystroju wnętrza należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z najważniejszych jest powierzenia. To od rozmiarów pomieszczenia będą zależały dalsze postępowania. Wiele wnętrz potrzebuje wykonania dodatkowych działań, które optycznie zwiększą pomieszczenie, jak również rozjaśnią je i nadadzą odpowiedniego charakteru. Aranżacja mieszkania zależna jest również od ilości okien, jakości pomieszczenia, rur i innych instalacji elektrycznych, ułożenia pomieszczeń oraz ogólnych warunków.

Nowoczesne techniki stosowane podczas projektowania wnętrz

Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań, stosowanych w mieszkaniach jest zamontowanie paneli 3D na ścianie. Dzięki tej technice powierzchnia staje się nowoczesna oraz optycznie większa. Czym więc są panele 3D?

Pomysł na ścianę w salonie – panele 3D – znacznie urozmaici wnętrze, jak również doda mu charakteru. Udekorowanie jednej ściany panelami, przyciągnie wzrok każdego mieszkańca i gości.

Panele trójwymiarowe można stosować zarówno na całej ścianie, jak również na jej części tworząc pewnego rodzaju wypukły obraz. Różnorodność barw pozwala również stworzyć niezwykłą i żywą dekorację pomieszczenia.

Salon z panelami 3D stanie się nowoczesny, przejrzysty i wyjątkowy, a poszczególne elementy, którymi można udekorować wnętrze, będzie spójne i unikatowe.

Układanie paneli 3D

Montowanie paneli trójwymiarowych to czynność prosta i szybka, a układanie paneli nie wymaga specjalnych umiejętności. Panele może położyć praktycznie każdy, a prace związane z ich montażem nie wymagają długiego i żmudnego procesu.

Panele ścienne 3D można zamontować w kilku prostu krokach, którymi są:

– zaprojektowanie dekoracyjnej ściany – zaplanowanie układu, wielkości i kształtu,
– wyznaczenie linii pomocniczych, ułatwiających przyklejanie poszczególnych elementów,
– zagruntowanie ściany i przygotowanie jej pod kładzenie paneli,
– klejenie paneli – nałożenie preparatu na element i przyklejenie go do ściany,
– dociskanie elementów – po przykuleniu na ścianę należy docisnąć element do powierzchni i trzymać przez czas ok. 20 minut,
– usunięcie wyciekniętego kleju,
– wykończenie ściany – pomalowanie paneli odpowiednią farbą podkładową.