Pokój aktywnego dziecka

0
2619
Pokój aktywnego dziecka

Wraz z rozwojem dziecka, jego potrzeby zdecydowanie wzrastają. Niemowlak może świetnie bawić się na macie edukacyjnej, natomiast dziecko przed ukończeniem trzeciego roku życia, zajmie się czymś przy małym stoliczku. W takich okresach życia dziecka, pokój jest urządzany z nastawieniem przede wszystkim na relaks oraz odpoczynek. Jest łóżko, praktyczne szafki, kilka pudeł na niezbędne zabawki i rzeczy. Jednak gdy dziecko idzie już do przedszkola czy też jest w wieku wczesnoszkolnym, potrzebuje czegoś więcej niż tylko i wyłącznie relaksu. Co robić? Podpowiada profesjonalny architekt wnętrz.

Co może przydać się w pokoju aktywnego dziecka?

Starsze dziecko zdecydowanie potrzebuje ruchu, jakiejś aktywności fizycznej. Dlatego też warto zapewnić mu w jego pokoju strefę czystej zabawy, gdzie będzie mogło ono spożytkować drzemiącą w nim energię. Dobrym pomysłem w pokoju takiego aktywnego dziecka, jest zamontowanie huśtawki. Na rynku jest ich wiele, ich montaż jest dość różnorodny i nadają się one do różnych miejsc. Najczęściej jednak taka huśtawkach jest montowana we framudze drzwi. Gdy za oknem pogoda nie sprzyja, huśtawka może pomóc dziecku mimo wszystko aktywnie wykorzystać czas.

Innym bardzo ciekawym pomysłem, jest stworzenie w pokoju swojego dziecka małej ścianki wspinaczkowej. Oczywiście taka atrakcja powinna się znaleźć w pokoju już nieco starszego dziecka. Pod taką ścianką należy natomiast ułożyć miękką piankę, by amortyzowała ewentualny upadek dziecka.

W pokoju można oczywiście zaaranżować również coś na kształt kącika gimnastycznego ze sprzętami, które są odpowiednie dla dzieci. Można umiejscowić tam duże piłki z rogami, z których dzieci bardzo chętnie korzystają. Poza tym warto pomyśleć także o tym by zakupić hula-hop czy też skakankę. Uzupełnieniem takiego kącika może okazać się drabinka gimnastyczna. Dzieci uwielbiają podciągać się, robić różne przewroty. Taka drabinka pozwoli im na utrzymywanie dobrej kondycji, ale także na pozytywne rozładowywanie swojej energii. Podobnie jak w przypadku ścianki wspinaczkowej, pod taką drabinką powinna znaleźć się miękka mata.

Po więcej praktycznych wskazówek odsyłamy na http://www.ainprojektowanie.com/blog/.