Nowoczesne sposoby na urządzenie łazienki

0
2222
Nowoczesne sposoby na urządzenie łazienki

Urządzając łazienkę od podstaw, powinniśmy zapoznać się z najnowszymi sposobami aranżacyjnymi. Technologia wciąż wprowadza ciekawe rozwiązania, które znacznie ułatwiają nasze życie – warto z tego skorzystać. To tyczy się także niezbędnej w każdym domu łazienki. Armatura łazienkowa, która jest podstawowym elementem wyposażenia wnętrz powinna być przede wszystkim funkcjonalna, może być ona również estetyczna.

Baterie, które teraz znaleźć możemy na półkach sklepowych charakteryzują się różnorodnością i niesamowitym wyglądem. Musimy też pamiętać, że będą one nam służyły latami, a więc przy wyborze warto poświęcić im nieco uwagi.

Wyjątkowy wygląd

Baterie wannowe, które są najbardziej popularne podzielić można na naścienne, stojące lub montowane do blatu oraz podtynkowe. Dużą popularnością cieszą się ostatnio baterie podtynkowe, co wiązać się może ze wzrostem zainteresowania stylu minimalistycznego. Mimo efektu, baterie te są stosunkowo drogie, ale z pewnością cechują się wysoką jakością i niebanalnym wyglądem. Bateria ta w większości schowana jest pod ścianą, a więc jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących wolną przestrzeń.

Armatura łazienkowa to także baterie stojące, które są nam najbardziej znane. Są one także najtańsze, dlatego cieszą się równie dużą popularnością. Sam montaż tej baterii jest prosty i nie wymaga specjalnego sprzętu, a więc każdy samodzielnie może się z tym uporać. Do wyboru należy również rodzaj strumienia wody.

Dzięki tak szerokiej ofercie, każdy może wybrać odpowiedni kształt oraz kolor baterii wannowej. Wszystko zależy od naszych upodobań i stylu, który dominuje w łazience. Każda bateria może w inny sposób wpływać na aranżację wnętrza. Reprezentują one rozmaite style, design baterii jest bardzo rozbudowany, dzięki czemu zwykła bateria stać się może wyjątkowym elementem wyposażenia. Jednak nie tylko wyglądem należy się kierować. Bardzo ważna jest także jakość ich wykonania.

Wybierając armaturę łazienkową od znanych i cenionych producentów możemy mieć pewność, że jest ona jakościowa i trwała. Kolejną rzeczą, którą należy się kierować podczas wyboru baterii, jest zużycie wody. Rezygnując z klasycznych kurków, na rzecz np. jednouchwytowych mieszaczy możemy znacznie zmniejszyć ilość zużywanej wody.

Jak kupować baterie łazienkowe

Wszystkie zawory, kurki, a także opisane baterie to niezbędna w każdej łazience armatura. Wszystkie te elementy najczęściej służą nam długimi latami, dlatego warto odpowiednio je wybrać. Wybierane baterie wannowe powinny być i funkcjonalne i estetyczne. Istotne są także ich wymiary, które muszą być odpowiednio dopasowane. Zbyt wysoko zamontowany kran też może być przeszkodą, szczególnie dla maluchów. Ubrania, jak i cała łazienka będzie wciąż zachlapana. Gdy jednak kran jest za nisko osadzony, korzystanie z niego będzie zwyczajną udręką. Dlatego przed wyborem danej baterii, należy dokonać pomiarów urządzeń znajdujących się w łazience, a także odległości od ścian. Natomiast baterie znajdujące się w kabinie prysznicowej można dobierać uwzględniając nasze preferencję oraz wygodę.