Na śliskiej posadzce nietrudno o wypadek

0
3179

Śliskie posadzki to przyczyna wielu wypadków. Niewłaściwie zabezpieczona nawierzchnia zwiększa ryzyko poślizgnięcia lub potknięcia. A te z pozoru niewinne wypadki mogą być przyczyną wielu poważnych wypadków, do których zaliczyć można potłuczenia, zwichnięcia i złamania.
Najpoważniejsze wypadki mogą generować naprawdę wysokie koszty. Niezależnie od tego czy ich ofiara padną pracownicy czy klienci. Tymczasem istnieją proste sposoby na ograniczanie ryzyka nieoczekiwanych wydatków.

Konsekwencje urazów

Urazy i kontuzje pracowników mogą być podwójnie kosztowne. Po pierwsze pracownik może być wyłączony z pracy przez dłuższy okres. A to może spowodować konieczność szukania zastępców. Nie trzeba nikogo przekonywać, że działania rekrutacyjne są bardzo kosztowne. Jeżeli doliczymy do tego wydatki na wdrożenie i szkolenia nowego pracownika, okaże się że z pozoru niewinny wypadek kosztował więcej niż można się było spodziewać.

Nie należy zapominać, że pracownik może domagać się odszkodowania za wypadek przy pracy. W przypadku, gdy w jego wyniku, nie będzie mógł kontynuować pracy, konieczne może okazać się nie tylko wypłacenie odszkodowania, ale także ponoszenie kosztów regularnej renty.

Jednak nie tylko pracownicy są narażeni na wypadki. Mokra posadzka to także niebezpieczeństwo dla klientów i kontrahentów. Im również przysługuje prawo do uzyskania odszkodowania i renty.

Maty wejściowe – dobry sposób na śliską posadzkę

Idealnym sposobem na ograniczenie ryzyka jest stosowanie antypoślizgowych mat wejściowych. Sprawiają one, że ryzyko poślizgnięcia się jest minimalne. A dzięki temu minimalne jest także ryzyko poniesienia wysokich kosztów, które mogą być efektem wypadków.

Elastyczne rozwiązania oferowane przez dostawców mat powodują, że jest to rozwiązanie dostępne dla najbardziej wymagających klientów. W ofercie dostępne są między innymi:

Dzięki temu nie pełnia one wyłącznie funkcji ochronnej, ale mogą podnosić estetykę pomieszczenia. Personalizowane maty wejściowe mogą być ozdobione logotypem firmy. Mogą również być nośnikiem reklamowym, dzięki czemu ich funkcjonalność jeszcze wzrośnie, a koszty użytkowania zmaleją.

Kupować czy dzierżawić?

Elastyczna oferta powoduje, że maty wejściowe nie są poważną inwestycją. Dla wszystkich, którzy nie chcą ponosić jednorazowo wysokich kosztów, doskonałym rozwiązaniem jest dzierżawa mat. Usługa ta najczęściej połączona jest z serwisem, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że maty będą utrzymywane w czystości.

Niezależnie od wybranej formy, warto stosować maty antypoślizgowe. Korzyści jakie dzięki temu można osiągnąć, wielokrotnie przewyższają poziom ponoszonych kosztów.