Minimalistyczne czy ekscentryczne? Wybieramy drzwi ekskluzywne

0
2837

Drzwi są wizytówką domu – warto więc zadbać o to, aby nie tylko były ciepłe oraz bezpieczne, ale również wyglądały estetycznie. Jeśli chcesz wybrać drzwi ekskluzywne, masz przed sobą wiele interesujących modeli. Co warto wybrać?

Pod pojęciem drzwi ekskluzywnych znajduje się wiele różnych modeli – od tych ekscentrycznych aż po minimalistyczne. To, co łączy ze sobą takie drzwi zewnętrzne, to przede wszystkim wysoka jakość oraz oryginalny wygląd. Gdy chcesz, aby twój dom miał drzwi wejściowe jedyne w swoim rodzaju, drzwi ekskluzywne będą strzałem w dziesiątkę!

Tylko najlepsze materiały

Są one produkowane ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, których nie spotkamy w konstrukcjach najtańszych modeli. Do wykonania tego rodzaju drzwi stosuje się głównie drewno, które może być wykańczane na różne sposoby. Często to także drewno z drzew gatunków egzotycznych – wytrzymałe, trwałe, bardzo eleganckie.

Spotykamy także drzwi ekskluzywne wykonane z innych materiałów, na przykład aluminium czy wykończone betonem. Do dekoracji wykorzystuje się również szkło oraz inne metale, na przykład przy witrażach.

Duży nacisk kładzie się również na kwestie bezpieczeństwa i ciepła – drzwi są odpowiednio termoizolowane i wybrane modele mogła służyć również w domach pasywnych.

Nieprzeciętny wygląd

Drzwi ekskluzywne wykonuje się często na indywidualne zamówienie klientów. W katalogach ich producentów możemy znaleźć też gotowe projekty.

Możemy zdecydować się na drzwi w bardziej ekscentrycznym klimacie – z fantazyjnymi dekoracjami, które są stylizowane na drzwi zamkowe czy drzwi angielskie. Możemy też zdecydować się na bardziej minimalistyczne, futurystyczne modele wykonane z gładkiego metalu w jednym kolorze.

Oryginalnie prezentują się też drzwi ekskluzywne z naświetlami, czyli z dodatkowymi elementami przeszkolonymi umieszczanymi po bokach i nad drzwiami. Wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej światła i czynią ganek bardziej eleganckim.

Ile zapłacimy za drzwi ekskluzywne?

Wraz z oryginalnym wyglądem i najwyższej jakości materiałami musimy też liczyć się z dość dużymi cenami. Za drzwi ekskluzywne zapłacimy od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.