Komórki lokatorskie – na problemy z bałaganem w domu

0
265
bezpieczna piwnica

Dodatkowa przestrzeń na przechowywanie przedmiotów, które nie mieszczą się w domu? Komórki lokatorskie to znany od dawna sposób na zyskanie cennych metrów. Dzięki współczesnej technologii, wydzielenie schowka nie jest skomplikowane i może zostać wykonane niemal od ręki.

Stalowe ściany gwarancją solidności

Nowoczesne komórki lokatorskie powstają ze stalowych elementów – głównym modułem są ścianki wykonane z wysokogatunkowej stali. Dzięki przemyślanej konstrukcji, całość jest lekka i nie zabiera dużo miejsca. A do tego system jest bardzo uniwersalny, umożliwiając wygradzanie prywatnej przestrzeni w dowolnym miejscu, w zależności od potrzeb. Materiały użyte do produkcji charakteryzują się dużą trwałością. To ważne, bo komórki lokatorskie czy boksy zwykle stawia się na wiele lat. Solidna, stalowa baza to gwarancja bezobsługowej eksploatacji przez bardzo długi czas.

Dodatkowa przestrzeń zawsze się przyda

Nawet w największym domu może zabraknąć miejsca na takie przedmioty jak świąteczne dekoracje, rowery czy sprzęt zimowy. Komórki lokatorskie https://drconstruct.pl/ to miejsca stworzone właśnie w celu przechowania tego wszystkiego, czego na co dzień nie potrzebujemy, ale z drugiej strony, nie możemy sobie pozwolić na uszkodzenie tych przedmiotów.

Bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy jest niezwykle istotne, stąd przy stawianiu komórek lokatorskich bardzo dużą uwagę przywiązuje się do wytrzymałości całej konstrukcji. Twarda stal, wytrzymałe śruby i miejsce na zamek – dzięki tym elementom nikt niepowołany nie dostanie się do wnętrza naszej komórki.

Lekka konstrukcja

Stalowe ścianki ażurowe produkowane są w taki sposób, aby zminimalizować ich masę. Lekkość przekłada się na prostotę montażu – obróbka i ustawianie ścianek w miejscu ich instalacji nie wymaga użycia specjalistycznego sprzętu ani angażowania wielu osób.

Ścianki mogą być stawiane wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wygrodzenia osobnego pomieszczenia. Może to być hala garażowa, podziemny parking lub przestrzeń magazynowa. Przed montażem warto rozwiać formalne wątpliwości z zarządcą budynku.

Nowoczesne stalowe komórki lokatorskie mogą również być alternatywną dla wcześniej postawionej konstrukcji – np. drewnianej. Po usunięciu starej zabudowy, istniejąca wnęka uzupełniana jest stalowymi ściankami. Cała operacja może zostać przeprowadzona w ciągu jednego dnia.

Długa lista zalet

Dlaczego warto wybrać lekką konstrukcje stalową zamiast tradycyjnego betonu? Powodów jest wiele:

  • krótszy czas montażu i możliwość korzystania z pomieszczenia natychmiast po zainstalowaniu;
  • mniejsze koszty – ścianki stalowe są tańsze niż ściana murowana z pustaków ceramicznych czy gazobetonu;
  • większa elastyczność przy tworzeniu zabudowy – profile stalowe pozwalają dopasować ściany do każdego układu istniejącego pomieszczenia;
  • większa powierzchnia użytkowa – dzięki niewielkiej grubości ścianek, z których powstają komórki lokatorskie, przy tej samej powierzchni zabudowy, uzyskujemy więcej miejsca dla siebie.