Gry zręcznościowe dla dzieci – które będą najlepsze do zabawy?

0
1870
jaką grę zręcznościową wybrać dla dziecka?

Gry zręcznościowe dla dzieci znakomicie rozwijają spostrzegawczość i koordynację ruchową maluchów, dodatkowo świetnie zajmują czas i pozwalają spędzić go w gronie najbliższych.

Rodzaje gier zręcznościowych dla dzieci

Jeżeli chodzi o gry zręcznościowe dla dzieci, w sklepach znajdziemy całą masę rodzajów. Gry zręcznościowe dzielą się w zależności od tego jaką umiejętność mają rozwinąć u dziecka. Wyróżniamy:

  • gry zręcznościowe opierające się na indywidualnym działaniu,
  • gry zręcznościowe z zagadkami logicznymi,
  • gry zręcznościowe oparte na działaniu grupowym,
  • gry zręcznościowe humorystyczne.

Gry zręcznościowe dla dzieci

Jakie gry zręcznościowe wybrać dla dziecka i na co zwracać uwagę?

Przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniej gry zręcznościowej należy przejrzeć asortyment sklepu z zabawkami i zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Pierwsza bardzo ważna kwestia to wiek dziecka.

Każda z gier została stworzona dla dziecka w określonym wieku. Takie oznaczenie zawsze znajdziemy na opakowaniu gry. Gra zawsze powinna być dobrana do wieku dziecka. Czemu? Ponieważ jeżeli kupimy dziecku grę, która będzie dla niego za trudna dziecko od razu się zniechęci, z kolei jak kupimy za łatwą, dziecko szybko się znudzi.

Kolejna ważna rzecz to, dla ilu graczy jest dedykowana dana gra. Najlepiej wybierać takie gry, w które można grać i w 2 osoby, ale i w kilka. Istotny jest również czas rozgrywki. Czasami potrzebujemy takiej gry, która zajmie nam 15 min oraz takiej, do której potrzebować będziemy więcej czasu.

Kolejny ważny punkt to rodzaj gry. Każda z gier zręcznościowych stawia przed graczem jakieś wyzwanie. Należy zwrócić uwagę czy dana gra jest czysto rozrywkowa, czy może skupia się na logicznym myśleniu lub podejmowaniu trudnych decyzji.

Ostatnim ważnym aspektem jest cena gry zręcznościowej. W wielu przypadkach to od niej zależy nasz wybór. Cena ma kluczowe znaczenie. Na szczęście wybór w sklepie jest tak duży, że każdy znajdzie grę, która nie będzie wpływać znacząco na jego kieszeń.

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/zestawy-gier-dla-dzieci-czy-to-dobry-pomysl/