Gerlach – historia producenta sprzętu kuchennego

0
722
Gerlach

Gerlach to doskonale nam znana marka. Wielu z nas ma w swojej kuchni naczynia, sztućce czy akcesoria tej firmy. Doceniamy je za ponadczasową elegancję, funkcjonalność i wygodę użytkowania. Jak się zaczęła historia tej marki?

Gerlach firma – marka z historią

Gerlach to firma, która na rynku istnieje od ponad 260 lat. Przedsiębiorstwo nieustannie się rozwija, przez cały czas dostarczając użytkownikom sprzęty i akcesoria kuchenne o niezmiennie wysokiej jakości.

Oferta firmowa przez ostatnie lata została poszerzona, przy czym najbardziej znane produkty tej marki to sztućce i noże kuchenne, które doceniane są nie tylko przez klientów, ale i jury prestiżowego konkursu Superbrands. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie sporo nagród i tytułów.

Gerlach historia firmy

Historia przedsiębiorstwa rozpoczyna się w 1760 roku, kiedy to rozpoczęto budowę wielkiego pieca do surówki w Kuźnicach Drzewieckich. Mimo działań wojennych, w 1824 roku rzemieślnik Samuel Gerlach rozpoczął produkcję noży i wyrobów chirurgicznych.

5 lat później jakość produktów wychodzących spod tego przedsiębiorstwa została tak mocno doceniona przez cara Mikołaja I, że zezwolono na sygnowanie marki koroną. Do dziś jest to element znajdujący się w logo firmowym, które widnieje na produktach dostarczanych do klientów.

Drzewiecka fabryka przez lata rozwijała się coraz mocniej. Udoskonalane były technologie produkcyjne, a w ofercie pojawiał się nowy asortyment. Zakład podupadł podczas I, a następnie II Wojny Światowej, kiedy to ostatecznie władze hitlerowskie zadecydowały o jego zamknięciu.

Reaktywacja firmy po wojnie

Po zakończeniu wojny udało się reaktywować firmę, rozbudować ją i rozpocząć produkcję innowacyjnych wyrobów kuchennych. Zaczęto produkować nożyce do drobiu, ziemniaków, a także zastawy stołowe. Lata 70. i 80. to największa rozpoznawalność na polskim rynku akcesoriów stołowych.

Po transformacji i przejęciu przez prywatnego właściciela, przedsiębiorstwo zaczęło coraz częściej gościć w gronie najlepszych polskich marek. W 2013 roku w ofercie zaczęły się pojawiać naczynia kuchenne, które szybko zyskały uznanie klientów i przyniosły jeszcze większy rozgłos.

Akcesoria kuchenne Gerlach

Akcesoria kuchenne z logiem Gerlach, które dziś można nabywać, to między innymi formy do pieczenia, słoiki czy pojemniki na żywność. Tuż obok nich znajdują się produkty z porcelany, wiele modeli noży czy sztućców, garnków i patelni sprawdzających się nawet w formie prezentu.

Zobacz też Sklep z narzędziami online – wygodny sposób na zakupy.

Oferta produktowa marki Gerlach

Choć markę Gerlach znamy przede wszystkim z produkcji sztućców, naczyń czy akcesoriów kuchennych, to warto wiedzieć, że w ofercie firmowej pojawiły się także narzędzia ogrodowe. Po raz pierwszy narzędzia ogrodnicze od Gerlach trafiły na rynek już ponad 150 lat temu. Dziś jest to szereg produktów, takich jak sekatory czy nożyce, które zyskały pozytywną opinię specjalistów.