Renowacja mebli

0
3588

Remont mieszkania niskim kosztem bywa niemożliwy. Możliwe natomiast jest nadanie drugiego życia meblom, które już mamy. W jaki sposób tego dokonać? Czy możliwe jest nadanie ponownego blasku sprzętom zakupionym przed kilkoma laty? Jak sprawić, aby niemodne meble odżyły i stały się naszą wizytówką?

Renowacja mebli pokojowych – jak ją przeprowadzić?

Pierwszym krokiem jest ustalenie koncepcji, opróżnienie mebli i ich dokładne wyczyszczenie. Warto również zastanowić się nad kolorem frontów. Być może te, które do tej pory nam służyły już nie są modne, bądź niepotrzebnie przyciemniają mieszkanie, Jest to szczególnie ważne w przypadku mieszkań znajdujących się w budynkach wielokondygnacyjnych, gdzie każda zmiana może być zbawienna i pomoże rozświetlić niewielkie pomieszczenia. Odpowiednie przygotowanie powierzchni do malowania i dobranie farby może być uciążliwe dla laików, ale profesjonalne doradztwo w sklepach z artykułami budowlanymi na pewno to ułatwi.

Detale do mebli

Jakie detale wybrać? Przede wszystkim uchwyty do mebli pokojowych będą mieć tutaj kluczowe znaczenie. Wśród dostępnych wariantów uchwytów warto postawić na nowoczesne kształty, nietypowe materiały oraz kolory. Być może świetnym rozwiązaniem okażą się gałki przypominające kryształy lub zupełne przeciwieństwo – gałki w kolorze czarnego matu. Raczej nie sięgajmy po uchwyty do mebli pokojowych w kolorze złota bądź miedzi, często ich blask znika już po kilku miesiącach użytkowania, stają się nieestetyczne i niekorzystnie się prezentują.