Jaki stolik kawowy do salonu?

0
2331

Filiżanka kawy to nieodłączny element każdego dnia. Kilka łyków tego wspaniałego napoju pozwala Ci się zrelaksować, odetchnąć i odzyskać energię. Kawa umili każde spotkanie, uczyni rozmowę żywszą i sprawi, że na twarzach Twoich gości pojawi się uśmiech. Ważne jest zadbanie o odpowiedni stolik kawowy. Nie powinno go zabraknąć w żadnym salonie. Posiada on nie tylko wysokie walory estetyczne, ale stanowi również bardzo funkcjonalny element umeblowania pomieszczenia. Istnieje wiele rodzajów stolików kawowych: szklane, drewniane, rozkładane, na kółkach i wiele innych przykładów, które doskonale sprawdzą się w dużym pokoju. Doradzimy Ci, jak dokonać trudnego wyboru idealnego stolika kawowego.

Dostosuj go do przestrzeni

Przede wszystkim zadbaj o to, by Twój stolik komponował się z resztą pomieszczenia. Dobrze dobrany blat i eleganckie nogi podkreślą piękny styl Twojego salonu. Warto, żeby kolorystyka i materiały, z których stół został wykonany, pasowały do pozostałych elementów wnętrza. Niezwykle ważny jest jego rozmiar. Nie może być on ani za mały, ani za duży. Powinien wpasowywać się w przestrzeń, w której się znajduje. Stolik do kawy nie jest stołem jadalnym, nie musi być szczególnie szeroki. Jego wysokość jest również niezwykle ważną kwestią. Powinna być tak dopasowana, by osoby siedzące na sofie mogły wygodnie z niego korzystać.

Dodatkowe funkcje

Istnieje szereg możliwości, które oferują Ci stoliki kawowe. Wiele z nich posiada na przykład schowek pod blatem. Wystarczy obrócić blat względem nogi stołu by odkryć całkiem pojemną skrytkę. Jest to doskonałe miejsce na schowanie obrusika, łyżeczek czy rozmaitych elementów ozdobnych. Podobne możliwości daje stół z dodatkową równoległą półeczką znajdującą się pod blatem. Doskonałą funkcją jest możliwość rozkładania stolika. Możesz znaleźć wiele modeli, które pozwalają na rozłożenie, gdy zajdzie taka potrzeba. Jeżeli planujesz często przemieszczać stolik do kawy ze względu na szczególny układ salonu, koniecznie pomyśl o modelu posiadającym kółka. Jego ważną zaletą jest to, że nie porysuje podłogi podczas przesuwania. Blokady kółek zapewnią jego stabilność podczas użytkowania.

Względy estetyczne

Jeżeli stolik do kawy ma dla Ciebie głównie znaczenie ozdobne, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Istnieje niezliczona ilość wariantów. W sklepie Wiki Meble – https://www.wikimeble.pl – znajdziesz stoliki kawowe we wszystkich możliwych kształtach, kolorach i rozmiarach. W tym przypadku możesz sobie pozwolić na prawdziwą ekstrawagancję. Pamiętaj jednak, że stolik musi stanowić estetyczne uzupełnienie pomieszczenia, w którym go umieszczasz.