Czy warto kupić pościel haftowaną?

0
1995
Czy warto kupić pościel haftowaną

W łóżku spędzamy około ośmiu godzin dziennie. Śmiało można powiedzieć, że jedna trzecia naszego życia upływa nam na błogim śnie. Czy na pewno?

Dla wielu spanie to konieczność. Coś, co trzeba robić, żeby jakoś funkcjonować. Co prawda niektórzy zaopatrują się w dopasowane do masy ciała materace lub ortopedyczne poduszki, ale zwykle dopiero gdy zaczynają się poważne problemy z kręgosłupem.

Najczęściej śpimy byle jak i na byle czym. Ewentualnie zainteresujemy się kolorowymi pościelami, bo one akurat rzucają się w oczy w chwili, gdy wchodzimy do sypialni.

Kolorowe nadruki są powszechne, ale też powszednie. Dostępne wszędzie. Jeśli chcemy czegoś wyjątkowego, co pozwoli nam poczuć się iście królewsko warto zadać sobie pytanie – a może pościel haftowana?

Haft jest metodą wykończenia strojów i tekstyliów domowych od zamierzchłych czasów. Zawsze był jednak dostępny jedynie najbogatszym, zwykłych ludzi nie było na niego stać. Nie bez powodu haftowane kaftany i kamizele były oznaką zamożności i statusu społecznego. Haftowane były tradycyjne elementy dekoracyjne, herby rodowe, a także całe sceny – od polowań, po sceny rodzajowe, aż po tematy historyczne. Chusteczki wykończone haftem były noszone przez panny z dobrych domów, a na ręcznikach haftowano inicjały członków rodu. Haftowano nawet misterne wzory na jedwabnych trzewikach!

W ostatnich latach hafty coraz częściej pojawiają się na bluzkach i spodniach, modne są motywy ludowe. O ile ubrania z haftem są dostępne w zwykłych sieciówkach w każdej galerii, o tyle już mało kto szybko odpowie na pytanie gdzie kupić pościel haftowaną. Nie widzi się jej na co dzień w marketach. Haftowanej pościeli warto poszukać na stronie sklepu: sklep.kz.com.pl/category/posciel-posciel-haftowana, który ma piękne wzory w swojej ofercie.

Aby spać jak król (a przynajmniej bardzo zamożny szlachcic) warto wybrać coś naprawdę wyjątkowego. Dlatego zamiast szukać pojedynczych ogłoszeń, lepiej znaleźć wyspecjalizowany sklep z pościelą haftowaną. Szeroki wybór, zaufane źródło tekstyliów, umiejętne doradztwo – pozwólmy się potraktować po królewsku także za dnia. Zwłaszcza, jeśli o hafcie nie wiemy prawie nic, poza tym, że jest piękny i że chcielibyśmy spać w otoczeniu wspaniałych zdobień…