Zalety szamba betonowego

0
794
Zalety szamba betonowego

W Polsce wciąż istnieje domów, które nie mają dostępu do kanalizacji miejskiej, a zatem nieczystości muszą odprowadzać do zainstalowanego na terenie szamba. Takie rozwiązanie nie musi być jednak niewygodne i drogie, jeśli tylko zainwestujemy od samego początku w szambo odpowiedniej wielkości i jakości. Z tego właśnie powodu pragniemy przedstawić betonowe zbiorniki, które najlepiej sprawdzają się w różnorodnych warunkach.

Mocne i wytrzymałe

Szambo to inwestycja na wiele lat, szczególnie jeśli w danej gminie nie ma zbyt wysokiego prawdopodobieństwa, że szybko pojawi się kanalizacja miejska. Oznacza to, że powinno być zbiornikiem trwałym, odpornym na działanie niesprzyjających warunków, jakie panują w ziemi. Musi być wytrzymałe i mocne, aby nie ulegało uszkodzeniom mechanicznym i nie rozszczelniło się pod wpływem czynników zewnętrznych.

Gwarancję wytrzymałości i odporności na warunki zewnętrzne można uzyskać, decydując się na zakup szamba betonowego. Jest ono odlewane w jednej bryle, co pozwala na uniknięcie łączeń, które mogłyby stać się potencjalnymi miejscami rozszczelnienia. Co równie ważne, betonowe szambo jest wykonane z materiału najwyższej jakości (betonu wibrowanego), który jest gładki i bardzo spójny. Dzięki temu unikamy rozszczelnień, pęknięć i jakichkolwiek niedokładności, które mogłyby wpłynąć na pogorszenie jego parametrów.

Dodatkowo zaizolowane

Dobrze przygotowane szambo powinno być absolutnie nieprzepuszczalne dla wody. W ten sposób nie tylko jego ścianki nie nasiąkają (co byłoby potencjalną przyczyną pęknięć), ale też ścieki nie wydostają się do gruntu w niekontrolowany sposób, a woda gruntowa nie wpływa do komory i nie zapełnia jej przedwcześnie.

Dlatego też wszystkie zbiorniki oferowane na stronie https://szamborambo.pl/ montowane są z wykorzystaniem specjalnej hydroizolacji, a ich ściany są wykonane z najwyższej jakości materiałów, pokrytych dodatkowymi warstwami uszczelniającymi. Takie rozwiązanie sprawia, że nawet przy wysokim ciśnieniu wody nie następuje niekontrolowane jej przesiąkanie.

Dopasowane wielkością do potrzeb

Szamba betonowe produkowane są w wielu różnych rozmiarach, co pozwala na wybranie odpowiednich zbiorników do konkretnych potrzeb. Zastanawiasz się, w jaki sposób dopasować wielkość szamba do własnego domku jednorodzinnego? Być może początkowo wydaje ci się to trudne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś szybko to przeliczył. Wystarczy, że weźmiesz pod uwagę liczbę członków rodziny oraz szacunkowe zużycie wody, przypadające na każdego z nich. W większości przypadków możesz zakładać, że będzie ono na poziomie 1,5 – 2 m3 wody miesięcznie.

Oznacza to, że jeśli twoja rodzina liczby sobie trzech członków, a każdy zużywa maksymalnie 2 m3 wody miesięcznie, powinieneś zainwestować w zbiornik o pojemności 6  m3. Zapewni ci on możliwość opróżniania szamba raz na miesiąc, co dla większości osób stanowi optymalne rozwiązanie pod względem czasowym i pod względem kosztów.