Wanny wolnostojące – jak wybrać idealną

0
2361
Wanny wolnostojące – jak wybrać idealną

To, z czym najczęściej borykają się mieszkający w blokach Polacy to mała łazienka. Nic tak nie denerwuje, jak fakt, że wychodząc z wanny, wchodzi się od razu na toaletę, a wychodząc z łazienki trzeba jeszcze ominąć kosz z bielizną i szafkę. Komfort posiadania dużej łazienki to coś, o czym większość z nas marzy. A jeśli już taką łazienkę posiadamy i możemy uczynić z niej pokój kąpielowy, dlaczego nie wybrać wanny zamiast prysznica. Jaką radością jest możliwość wymoczenia ciała w takiej wielkiej wannie. A jakie wanny są teraz najbardziej eleganckie i designerskie? Oczywiście wanny wolnostojące – olbrzymie, w pięknych kolorach i niespotykanych kształtach.

Bo wanna to nie tylko miejsce higieny

Armatura łazienkowa dawno już nie jest produkowana wyłącznie dla uzyskania miejsca do utrzymania higieny. Większość z nas traktuje łazienkę jak miejsce świętego spokoju, a najlepszym tego wyznacznikiem są wanny wolnostojące. Wybór tego rodzaju produktów jest obecnie bardzo szeroki, niestety chcąc wybierać spośród wanien wolnostojących, musimy zaopatrzyć się w sporo cierpliwości i mieć do dyspozycji sporo gotówki.

Kształt to podstawa

Wśród szerokiego wachlarza oferowanych przez producentów wanien wolnostojących mamy zarówno wanny symetryczne, które lepiej sprawdzą się we wnętrzach klasycznych i skandynawskich, jaki wanny asymetryczne doskonale pasujące do wnętrz rustykalnych, ale i nowoczesnych. Jednak zanim zabierzemy się za wybór kształtu, warto ustalić jakiej wielkości wanny wolnostojące są dostępne dla naszego wymarzonego kształtu. Zwykle producenci oferują wielkości między 140 a 170 długości i od 75 do nawet 100 cm szerokości. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Jeśli chodzi o kształt wanny wolnostojącej im więcej mamy miejsca, tym bardziej możemy poszaleć, ale nie bez znaczenie ma także możliwość podłączenia takiej wanny do sieci wodno-kanalizacyjnej. Jeśli mamy do czynienia w zupełnie nowym mieszkaniem czy domem, problem będzie mniejszy, bo układ sieci zaplanować można jeszcze na etapie projektu samego pomieszczenia. Trudniej będzie w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Dlatego zanim zaczniemy przeglądać katalogi z wannami wolnostojącymi, dobrze będzie skonsultować ze specjalistami nasze plany.

Wybór wanny to jednak nie tylko kształt i wielkość. Pod uwagę wypada także wziąć materiał z którego wanna jest wykonana. Zwykle w przypadku wanny wolnostojącej nie będzie mowy o materiałach drugiej kategorii, bo wiadomo, że jeśli wanna stoi na środku pomieszczenia i widać ją z każdej strony, musi z każdej strony wyglądać idealnie.