Szykujemy balkony i tarasy na nadejście zimy

0
1930
Szykujemy balkony i tarasy na nadejście zimy

Jesień to najlepszy czas, by swoje balkony i tarasy przygotować na nadejście zimy. Wtedy to będziemy się zmagać z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Wiatr, niska temperatura i opady mogą spowodować, że wszystko to, co znalazło się na balkonach bądź tarasach, ulegnie zniszczeniu. Jak zabezpieczyć elementy wyposażenia, meble i dekoracje, aby tego uniknąć?

Uporządkowana przestrzeń to podstawa

Przede wszystkim należy uporządkować przestrzeń zewnętrzną. Zarówno balkon, jak i taras stanowią przedłużenie pomieszczenia domowego. Ich charakter musi być spójny, a estetyka nie powinna wzbudzać wątpliwości. O tę część należy zadbać zaczynając od porządków.

Jeśli do dyspozycji nie ma zamkniętego pomieszczenia, które nadawałoby się do przechowywania rzeczy w okresie zimowym, pozostaje skorzystać z dostępnych rozwiązań. Do wyboru mamy np. skrzynie nadające się do zastosowania na balkonach. Znajdziemy je w sklepie Bazkar. Są niezwykle estetyczne, uniwersalne pod względem wizualnym, więc wpisują się w dowolny wystrój tej części domostwa. Pojemne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Można w nich schować dowolne artykuły.

Alternatywą są klasyczne szafy narzędziowe. Wybieramy je głównie do ogrodów, ale pośród obszernych balkonów bądź tarasów również mogą znaleźć swoje miejsce. Świetnie się sprawdzą ustawione w jednym z narożników. Są jeszcze bardziej pojemne niż skrzynie, ponadto wyposażone w półki i haczyki umieszczone na drzwiczkach od wewnątrz. Dzięki temu można w nich schować nawet sporych gabarytów przedmioty, dodatkowo zawiesić ubranie, które służy do wykonywania prac przy roślinach sadzonych w doniczkach lub do sprzątania.

Zabezpieczenie mebli balkonowych i tarasowych

Balkon i taras to miejsca, w których możemy stworzyć namiastkę prawdziwego ogrodu, o ile nie jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogrodem. To dlatego chętnie wybieramy kolorowe i kształtne meble, które zapewniają komfort korzystania z tej zewnętrznej przestrzeni. Do tego stolik, by móc się rozkoszować ulubionym napojem podczas letnich dni, ale i jesiennych, przyjemnych wieczorów.

Meble tego typu pozostawione na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, mogą stracić na swoich właściwościach. Kolory wyblakną, na powierzchniach pojawiają się trudne do usunięcia plamy, drewno zawilgotnieje, a sztuczne tworzywo może stać się kruche i łamliwe. Jak temu zaradzić? Najlepiej wybierając specjalne pokrowce ochronne.

Takie pokrowce warto kupować w komplecie z wybranymi meblami. Mamy wtedy pewność, że będą pasowały idealnie. Szczelnie okryją zarówno krzesła czy fotele, jak i stolik. Nie dopuszczą tym samym do tego, by do wnętrza dostały się zabrudzenia, kurz, pyły oraz wilgoć. To najlepsza opcja, jeśli nie mamy możliwości przeniesienia mebli do odrębnego pomieszczenia.

Można również pokusić się o uniwersalny pokrowiec ochronny lub większą plandekę. Pod nimi zmieści się znacznie więcej. Poza tym unikamy sytuacji, w której to pokrowiec nie pasuje na wymieniany podczas kolejnego sezonu komplet mebli.

Zadbajmy o przestrzeń balkonów i tarasów, aby nawet najsroższa zima nie przyczyniła się do strat, które trzeba będzie odrobić w przyszłym sezonie wiosenno-letnim.