Remont biura – inspiracje i pomysły na wyjątkową przestrzeń

0
1770
Remont biura – inspiracje i pomysły na wyjątkową przestrzeń

Biuro to bardzo ważna przestrzeń dla osób, które chcą spełniać się zawodowo. Nie ważne czy jesteś księgową, prawnikiem, architektem czy copywriterem – z pewnością chcesz, aby miejsce, w którym pracujesz, było inspirujące i estetyczne. Jeśli planujesz remont biura, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów na to, jak urządzić sprzyjającą koncentracji i praktyczną przestrzeń.

Plan pomieszczenia

Dobre zagospodarowanie przestrzeni biurowej to podstawa. Zanim zaczniesz remont, zastanów się nad ustawieniem całego wyposażenia. Jeśli w biurze ma pracować kilka osób, bardzo ważne jest to, aby zadbać o ich komfort. Rozmieszczenie biurek powinno być odpowiednio zaplanowane, aby każdy miał swoją strefę do pracy. Pamiętaj o tym, że niektóre osoby nie lubią, gdy podczas pracy ktoś zagląda im w monitor lub do dokumentów. Warto więc ustawić biurka w taki sposób, aby każdy czuł się swobodnie i nie czuł oddechu współpracowników na karku.

Miejsca pracy ustaw z daleka od ciągów komunikacyjnych. Osoby, które chcą np. zjeść śniadanie lub zrobić sobie kawę nie powinny przeszkadzać tym, które akurat skupiają się na pracy. Najlepszym pomysłem będzie wydzielenie stref: strefy biurowej oraz strefy relaksu. Najlepiej byłoby, gdyby były to dwa zupełnie różne pomieszczenia, jednak jeśli nie ma takiej możliwości, zorganizuj je tak, aby dzieliło je od siebie kilka metrów.

Wyposażenie biura

Idealne biuro powinno być przede wszystkim dobrze oświetlone, tak aby każdy, kto w nim pracuje, dobrze widział klawiaturę lub dokumenty, które są mu niezbędne podczas pracy. Nie obejdzie się też bez mebli. Najważniejsze są biurka, przy których spędzamy zdecydowaną większość dnia. Warto wybierać te, które prócz blatu są też wyposażone w szafki i szuflady, w których można przechowywać prywatne rzeczy oraz te, które niezbędne są do pracy. Przyda się też kilka regałów i szafek, na których znajdą się książki branżowe oraz segregatory z dokumentami.

Bardzo ważne jest też zadbanie o komfort cieplny pracowników, którzy będą spędzać czas w biurze.  W każdym pomieszczeniu powinien znaleźć się grzejnik indivi. Nie tylko będzie on ogrzewał biuro, ale także ozdabiał jego ściany. Jego lustrzana powłoka wkomponuje się w każdą przestrzeń https://mat-dom.pl/grzejniki-dekoracyjne/instal-projekt/indivi/ i co więcej, powiększy optycznie małą przestrzeń. Grzejnik indivi sprawdzi się w małych biurach, w których każdy centymetr powierzchni powinien być dobrze zorganizowany.

Nudną biurową przestrzeń możesz ozdobić za pomocą roślin oraz kolorowych plakatów. Staraj się dobierać kolory w biurze w taki sposób, aby relaksowały, inspirowały i zachęcały do działania. Najlepiej sprawdzą się zielenie i szarości.