Piękna sypialnia w odcieniach czerni

0
5893
Piękna sypialnia

Czerń uznawana jest za barwę nad wyraz tajemniczą oraz elegancką. Zastosowana przy wyposażeniu wnętrz wpływa na ich estetykę, dodaje mistycyzmu, intryguje gości. Czerń cechuje również uniwersalność – można wykorzystać ją w każdym pomieszczeniu, sprawdzi się zarówno w nowocześnie urządzonych, jak i utrzymanych w klasycznym klimacie mieszkaniach.

Czerń może być również sposobem na odmianę charakteru wnętrza. Taki zabieg możemy przeprowadzić szybko i z niewielkim nakładem finansowym, za pomocą dodatków. Zapoznaj się z naszymi sugestiami!

Czarna pościel

Łóżko stanowi zawsze centralny element wyposażenia sypialni. Powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego kształt, ale również rodzaj oraz kolor pościeli. Wybór czarnej doda pomieszczeniu romantycznego charakteru, pozwoli zrelaksować się po męczącym dniu. Warto pokusić się o zakup czarnej pościeli wykonanej z wysokiej jakości tkanin. Będzie ona nie tylko korzystniej się prezentowała, ale i wpłynie korzystnie na jakość snu.

Czarne poduszki dekoracyjne

Małe poduszki stanowią świetne uzupełnienie sypialnianego wystroju. Choć czerń sama w sobie może wydawać się monotonna, utraci tę niepożądaną cechę, wprowadzona do pomieszczenia w na różnych tkaninach. Poduszki dekoracyjne mogą występować również w rozmaitych kształtach i wzorach, dzięki temu unikniesz monotonii. Jaki model wybierasz, wykonany z futra, czy ozdobiony lekkimi piórami?

Czarne zasłony

Zatrzymują promienie słoneczne, skutecznie utrudniając im urządzanie przedwczesnych pobudek domownikom. Zapewniają również prywatność, odseparowując nas od oczu sąsiadów mieszkających naprzeciwko.

Zasłony w najszlachetniejszym kolorze najlepiej jest łączyć z kontrastową bielą, zaserwowaną w postaci firanek.

Czarne klosze lamp

Równomiernie rozproszone, delikatne światło wydobywające się z lampy nadaje sypialni niepowtarzalnej atmosfery, sprzyjającej wieczornemu relaksowi.
Lampa z niestandardowym, czarnym kloszem będzie interesującym punktem wystroju pomieszczenia.

Czarny dywanik

Ten element wystroju skutecznie odseparowuje nas o nieprzyjemnej w dotyku, chłodnej podłogi. Zetknięcie się z taką po wyjściu z ciepłego łóżka zdecydowanie nie należy do ulubionych doznań!
Aby osłodzić trochę domownikom trudne poranki, przy łóżku umieść futrzany dywanik w pięknym odcieniu głębokiej czerni.
Pamiętaj jednak, że funkcjonalność jest równie istotna, co nieskazitelny wystrój, unikaj więc dywaników o zbyt długim włosiu. Jego czyszczenie mogłoby bowiem powodować trudności.

Czarne dodatki

Ramy na obrazy oraz budziki stanowią raczej typowo dekoracyjne elementy wyposażenia. Stworzone z ich pomocą kompozycje, utrzymane w ciemnej kolorystyce, urozmaicą sypialniany wystrój.